عید سعید غدیرخم
1389/05/31 13:10:00
سرویس صحن
ابوترابی:

نیروگاه اتمی بوشهر سمبل همکاری ایران و روسیه است

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:نیروگاه اتمی بوشهر سمبل روشنی برای تداوم همکاری دوجانبه براساس احترام به منافع ملی مشترک ایران و روسیه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمدحسن ابوترابی روز یکشنبه در صحن علنی مجلس گفت: انتقال سوخت به نیروگاه اتمی بوشهر و شروع به کار آن نشان دهنده این است دو کشور ایران و روسیه همچنان بر پیشبرد اهداف مشترک تاکید دارند.

وی با اشاره به همکاری ایران و روسیه در راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت و افزود: این همکاری می تواند آثار مطلوب و مثبتی در عرصه بین الملل ایجاد کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: این همکاری بیانگر این است که جمهوری اسلامی ایران تمامی تلاشهای هسته ای خود را در چارچوب توافقات بین المللی ادامه می دهد.

وی خاطرنشان کرد لازم می دانم از طرف همکاران ارجمند نماینده از دولت که نخستین گام را در راه اجرا و تحقق مصوبات مجلس مبنی بر راه اندازی نیروگاه انرژی هسته ای برای تامین 20 هزار مگاوات برق انجام داده ابراز دارم و از دولت تقدیر می کنم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به فاجعه سیل در پاکستان پرداخت و افزود: لازم می دانم با توجه به وسعت و عمق فاجعه ای که برای برادران و خواهران ما در کشور دوست پاکستان ایجاد شده بار دیگر به نمایندگی از ملت ایران مراتب تاثر خویش را با آسیب دیدگان این حادثه ابراز کنم.

وی افزود: از دولت تقاضا می کنم به نحو مقتضی در جهت یاری به آسیب دیدگان سیل پاکستان بشتابند و خواهران و برادران خود را در این کشور یاری کنند.

ابوترابی تصریح کرد: عمق فاجعه سیل پاکستان همت جهانی به ویژه کشورهای جهان اسلام را در جهت التیام آلام انجام دهند.

وی در پایان با آرزوی سلامت و عزت برای بازماندگان و آسیب دیدگان فاجعه انسانی سیل در پاکستان پرداخت و افزود: برای دولت پاکستان در ارائه خدمت و پیروزی بر مشکلات این کشور توفیق عمل را می طلبیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet