ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/05/31 14:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نصیرپور:

عدم مذاکره با آمریکا استراتژی ایران است

**عضو فراکسیون خط امام (ره ) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار ثابت و پیوسته مقام معظم رهبری در خصوص عدم مذاکره با آمریکا یک استراتژی است و تغییری نکرده است، گفت: اگر راهبرد رهبری در ارتباط با کشورها حفظ شود می توانیم از موضع مناسب با کشورها مذاکره کنیم .

مجید نصیرپور در گفتگو با مهر با بیان این مطلب گفت:  سیاست های کلی نظام باید با این استراتژی تنظیم شود.

وی گفت: در سالهای اخیر به خصوص در ماه های گذشته در پی نامه نگاری و مکاتبات رئیس جمهور ایران با همتای آمریکایی که البته این نامه ها بدون پاسخ ماند صحبت هایی از انجام گفتگو و مذاکره به میان آمد و از همان آغاز تصور این بود که انجام هر اقدام عملی دراین خصوص باید در سطحی بالاتر نسبت به آن تصمیم گیری شود.

نصیر پور با اشاره به پاسخ منفی رئیس جمهور سابق کشورمان به رئیس جمهور وقت آمریکا در خصوص انجام مذاکره گفت: دلیل رد تقاضای مذاکره از سوی خاتمی رئیس جمهور وقت به دلیل وجود همین استراتژی ثابت در کشور بود. معتقدم امروز همه سیاستمداران برای عبور از بزنگاه های سیاسی باید مواضع خود را با استراتژی و فرمایشات رهبری انقلاب تنظیم کنند تا عزت ملت ایران در همه جهان حفظ شود.

نماینده سراب بااشاره به پیشنهادات مکرر احمدی نژاد برای گفتگوی تحلیلی با رئیس جمهور آمریکا که برای چندمین بار در هفته های اخیر نیز تکرار شد ، گفت: ما توقع داریم مسئولان کشور در مذاکره ای شرکت کنند که حقوق مردم در آن دیده شود و صرفا انجام مذاکره و دیالوگ نباشد زیرا موضوعیت ندارد.

وی ادامه داد: وقتی مشخص است که مذاکره ای در مسیر تحقق اهداف نظام و مردم کشورمان نیست اصل مذاکره معنا و مفهومی نخواهد داشت.

نصیر پور گفت : اگر راهبرد رهبری در ارتباط با کشورها حفظ شود می توانیم از موضع مناسب با کشورها مذاکره کنیم و قطعا باب مذاکره با هیچ کشوری جز رژیم صهیونیستی بسته نیست.

نماینده سراب تاکید کرد: هر گاه احساس کنیم در هر مرحله ای حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته می شود و منافع ملی تامین خواهد شد ظرفیت مذاکره در کشور نیز فراهم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet