هدر موبایل
1389/05/31 15:10:00
سرویس اقتصادی
ادیانی راد با اشاره به بدهی سنگین وزارت نیرو به پیمانکاران:

شاید با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها بدهی‌ها پرداخت شود

**عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدهی بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران صنعت برق اظهار امیدورای کرد؛ این بدهی با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها پرداخت شود.

"سید علی ادیانی راد" نماینده مردم قائم شهر، سواد کوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد: بدهی وزارت نیرو به بخش خصوصی از مباحثی است که بطور جدی در کمیسیون انرژی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

وی درباره علل مبلغ بالای بدهی وزارت نیرو به بخش خصوصی تصریح کرد: در چند سال اخیر قمیت برق به تناسب هزینه های تولید افزایش نداشته است و همین امر یکی از دلایل اصلی بدهکاری سنگین وزارت نیرو به بخش خصوصی است.

ادیانی راد با تاکید بر اینکه " دولت بایستی این بدهی را در قلب بودجه سالیانه لحاظ می کرد "یادآور شد: متاسفانه اعتبارات لازم در بودجه سالیانه لحاظ نشده است و از آنجایی که مبالغ و هزینه ها مشخص است وزارت نیرو موفق به پرداخت بدهی های خود نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت: منابع حاصل از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها یکی از بهترین راههای تامین بدهی های وزارتخانه ها به بخش خصوصی است و امیدورایم این طرح بزودی به اجرا درآید و دولت بتواند از محل اجرای آن تعهدات خود را بپردازد.

ادیانی راد در انتها تاکید کرد: باید به این موضوع نیز توجه کرد که علاوه بر وزارت نیرو، برخی دیگر از دستگاههای اجرایی مانند وزارتخانه های نفت و راه و ترابری نیز بخش قابل توجهی از بدهی های خود به بخش خصوصی و پیمانکاران را پرداخت نکرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet