هدر موبایل
1389/05/31 14:38:00
سرویس فرهنگی

اعضای کمیته‌های انضباطی فوتبال از همکاری با باشگاه های لیگ برتر منع می‌شوند

**طرح الزام سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال به ایجاد رویه و ترتیبات جدید در فوتبال با امضا ۴۰ نماینده و قید یک فوریت تقدیم مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت یوسف نجفی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مشکلات عدیده در ورزش قهرمانی و نتایج ضعیف فوتبال و عدم بی طرفی بخش های سازمان بدنی و دخالت آنها در موضوعات خارج از تعریف و انضباط و مواردی که جنبه مدیریتی دارند برای اعمال اصلاحات اساسی در ترتیبات موجود سازمان و فدراسیون، این طرح از طرف 40 نماینده با قید یک فوریت تقدیم مجلس می گردد.

نماینده عجبشیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده 4 این طرح ترکیب کمیته انضباطی که تاکنون ثابت بوده، تغییر می کند و از یک نفر قاضی مربوط با معرفی رئیس قوه قضاییه یکی از روسای هیات فوتبال استانها با اکثریت مطلق آنها، رئیس کمیسیون تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی، نماینده سازمان تربیت بدنی و نماینده رئیس فدراسیون فوتبال به صورت فصلی تشکیل گردد.

وی افزود: براساس ماده 1 این طرح کلیه مسئولان سازمان تربیت بدنی فوتبال و اعضای کمیته های انضباطی فوتبال نمی توانند در هیچ سطحی با باشگاه های حاضر در لیگ فوتبال ارتباط کاری داشته باشند یا مسئولیتی بر عهده بگیرند.

رجبی تاکید کرد: همچنین کمیته های انضباطی شهرستانها و استانها براساس روال قبلی عمل می کنند و کمیته استیناف حذف و این کمیته انضباطی جایگزین آن می گردد.

وی افزود: همچنین در خصوص تخلفات تماشاگران و هواداران در دفعه اول تنها یک بار تیم محکوم به بازی بدون حضور تماشاگر است و برای بار دوم به بعد محکوم به انجام 2 بازی بدون تماشاگر می شود.

وی در پایان گفت: هدف کلی از ارائه این طرح ضابطه مند نمودن سازمان تربیت بدنی و همچنین کمیته های انضباطی فوتبال بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet