شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/31 19:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

مذاکره با دشمنان مستکبر به هیچ وجه مصلحت نیست

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد : رهبر معظم انقلاب به دولتمردان توصیه کردند که مذاکره با دشمنانی که روحیه استکباری دارند به هیچ وجه به صلاح نیست.

اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، درخصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "ما با دلایل واضح مذاکره با امریکا را رد کرده ایم زیرا مذاکره در سایه تهدید وفشار را مذاکره نمی دانیم" ، اظهار داشت: حضرت امام (ره) و همچنین مقام معظم رهبری بارها در این مورد توصیه هایی را مطرح می کردند لذا این سخنان، سخنان تازه ای نیست ضمن اینکه با راهنمایی این بزرگواران بوده که ما تاکنون توانسته ایم توطئه های دشمنانمان را خنثی کنیم و به این جایگاه برسیم.

وی در ادامه موضع دولتهای پیشین برای مذاکره با آمریکا را موضعی از روی ضعف ارزیابی و خاطرنشان کرد: اما اکنون رئیس جمهور از موضع قدرت موضوع مذاکره با آمریکا را مطرح می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنان خود تاکید کردند که باید در مذاکره با آمریکا همه جوانب را در نظر گرفت و تا دشمن یک چراغ سبز نشان داد نباید خام شد، گفت: دشمن از طرفی قطعنامه تحریمی علیه ما صادر می کند واز طرف دیگر می خواهد با ما وارد گفتگو شود که این نشانه خباثت دشمنانمان است.

وی ادامه داد: در حقیقت رهبر معظم انقلاب به دولتمردان توصیه کردند که مذاکره با دشمنانی که روحیه استکباری دارند به هیچ وجه به صلاح نیست که اتفاقا در این شرایط موضع گیری ایشان کاملا بجا و به حق بود.

کوثری تصریح کرد: بنابراین اگرهم از موضع قدرت می خواهیم با آمریکا مذاکره کنیم مسئولان آن کشور باید  دست از موضع استکباری خود بردارند درغیر اینصورت به هیچ وجه نباید وارد مذاکره با آمریکا شد.

وی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران باید برای آمریکا این موضوع را جا بیاندازد که آمریکا کشور برتری نیست و با سایر کشورها برابر است، در عین حال عنوان کرد: با این وجود بعید می دانم که این اتفاق بیفتد چراکه موضع جمهوری اسلامی ایران موضع به حق و مستدلی است و موضع ایالات متحده آمریکا هم موضعی براساس زور، زیاده خواهی و سلطه بر دیگر کشورهاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet