هدر موبایل
1389/05/31 16:31:00
سرویس سیاسی

اختلاف احزاب پارلمانی آلمان برای وضع مالیات بر سوخت هسته‌ای

**احزاب پارلمان آلمان بر سر تصمیم کابینه مرکل برای وضع مالیات بر سوخت هسته‌ای، دچار اختلاف شدید شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، بحث برسر وضع مالیات بر سوخت هسته ای در کابینه " آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان هنوز ادامه دارد و این موضوع موجب اختلاف در میان احزاب پارلمانی این کشور شده است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان احزاب اپوزیسیون سوسیال دموکرات و سبزها، حزب صدراعظم آلمان یعنی دموکرات مسیحی را متهم می کنند که سیاست های این حزب تحت تاثیر لابی انرژی اتمی قرار دارد.

نمایندگان احزاب اپوزیسیون در بوندستاگ آلمان همچنین اعلام کردند، صدراعظم آلمان باید هرچه سریعتر بحران پیش آمده بر سر این موضوع را حل کند. 

این در حالی است که بیش از 40 نفر از مدیران صنایع آلمان با انتشار نامه ای در روزنامه های آلمانی از ادامه سیاست های حزب دموکرات مسیحی مبنی بر از کار انداختن نیروگاه های هسته ای و تعیین  مالیات بر سوخت این نیروگاه ها به شدت انتقاد کردند.

" ولفگانگ شویبله" در پارلمان آلمان اعلام کرد، هیچ شکی نیست که درآمد حاصله از مالیات ها برای جبران کسری بودجه صرف خواهد شد و احزاب نباید با تعیین مالیات بر سوخت نیروگاه ها مخالفت کنند.

" زیگمار گابریل " رهبر حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان از دولت خواست تا به گفتگوهایش با مدیران شرکت های تولید انرزی پایان دهد و نامه اخیر را موج تبلیغاتی دانست .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet