هدر موبایل
1387/02/11 12:21:00
سرویس اقتصادی
با رای مثبت نمایندگان

جمعیت هلال احمر برای اخذ کمک سازمان های دولتی نیاز به اخذ مجوز جداگانه ندارد

مجلس با تصویب استفساریه مقرر کرد جمعیت هلال احمر برای اخذ کمک سازمان های دولتی نیازمند اخذ مجوز جداگانه نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه بررسی لایحه استفساریه بند 4 ماده 17 قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب 1367 را در دستور کار خود قرار داده و پس از بررسی نظر کمیسیون برنامه و بودجه بعنوان کمیسیون بررسی کننده این طرح به آن رای مثبت داد.

در این استفساریه سوال شده است که آیا کمک سازمان های دولتی به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که براساس بند 4 ماده 17 اساسنامه قانونی آن جمعیت تجویز شده است با توجه به ماده 5 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 نیازمند اخذ مجوز قانونی جداگانه می باشد؟

کمیسیون با بررسی این لایحه استفساریه اعلام کرده بود خیر، چون در قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر این مجوز به جمعیت هلال احمر داده شده است.

همچنین نمایندگان با بررسی موضوع این استفساریه با نظر کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص موافقت کرده و به آن رای دادند.

براساس بند 4 ماده 17 اساسنامه قانونی جمعیت هلال احمر یکی از منابع مالی جمعیت هلال احمر علاوه بر آنچه که قانون در گذشته مشخص نموده است اعانات، عواید و اموالی است که در اجرای تصمیمات و مصوبات مراجع و سازمان های دولتی و شهری اختصاص به جمعیت هلال احمر داده می شود و همچنین اعانات مردمی و کمک های خارجی.

همچنین براساس ماده 15 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 پرداخت هرگونه وجهی توسط وزارتخانه ها و موسسات دولتی، شرکت های دولتی موضوع ماده 2 این قانون به دستگاه های اجرایی به عنوان کمک یا هدیه بصورت نقدی و غیرنقدی به جز در مواردی که در مقررات قانونی مربوط تعیین شده یا می شود، ممنوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet