خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/01 08:21:00
سرویس اقتصادی
نورا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری:

مدیریت واردات تبدیل تهدید به فرصت است

**نماینده مردم زابل و زهک در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با کارگزاران به مدیریت واردات تاکید داشتند، تصریح کرد: بیانات ایشان در زمینه مدیریت واردات و مصرف تولیدهای داخلی در پی تبدیل تهدیدها به فرصت است.

"عباسعلی نورا" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با اعمال مدیریت در واردات باید نیاز کشور برطرف شود، اظهار داشت: مدیریت مدنظر مقام معظم رهبری به معنای حذف کامل واردات نیست؛ بلکه تنها واردات باید در محصولاتی صورت گیرد که اولا باکیفیت باشند و ثانیا در داخل تولید نمی شوند.

وی ادامه داد: مدیریت از نگاه مقام معظم رهبری یعنی واردات محصولات مورد نیاز و ضروری کشور در حالی که توصیه بسیاری به ارتقا کیفیت و حجم تولیدهای داخلی داشتند.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه واردات باید از کشورهایی صورت گیرد که ایران را تحریم نکرده باشد، افزود: باید دقت شود، محصولات لوکس کشورهایی که ایران را مورد تحریم اقتصادی قرار داده‌اند به کشور وارد نکنیم، این کشورهای از آنجا که با بحران اقتصادی روبه رو هستند نیاز دارند محصولات خود را به ایران صادر کنند.

وی با اشاره به اینکه واردات و صادرات باید متقابل باشد، تاکید کرد: باید با مدیریت در این زمینه و وارد نکردن محصولات این کشورها به دلیل تحریم ایران، با آنها با مقابل به مثل کنیم.

نورا با بیان اینکه قانون تعیین تعرفه‌های بازرگانی را در اختیار دولت قرار داده است، تصریح کرد: قانون، تعرفه را در اختیار دولت قرار داده است تا با مدیریت میزان تعرفه، کالاهای مورد نیاز به کشور وارد شود یا با افزایش تعرفه در مقطع زمانی می‌توانیم با کشورهای مخالف ایران مقابل به مثل کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر با واردات بی‌رویه و بی کیفیت به دلیل ازران تمام شدن قیمت کالای وارداتی مواجه هستیم، برای رفع این موضوع باید کیفیت کالاهی تولید داخلی را افزایش دهیم همچنین واردات محصولاتی صورت گیرد که استانداردهای لازم را داشته باشد.

نورا تاکید کرد: با واردات محصولات بی‌کیفیت شاید هزینه پایینی را تقبل کرده باشیم اما در طول زمان محصول بی کیفیت آسیب بسیاری به مردم وارد می‌کند و هزینه‌های درمان و رفع مشکلات هزینه کم را جبران می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet