هدر موبایل
1389/06/01 08:47:00
سرویس اقتصادی
موسوی عضو کمیسیون اصل 90:

واردات بی‌رویه از مشکلات اساسی در اشتغال است

**سیدفاضل موسوی عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی گفت:یکی از مشکلات اصلی در بخش اشتغال و تولید داخلی، مسئله واردات بی‌رویه و بی‌حساب و کتاب و غیرکارشناسی است؛ در واقع وارداتی که بر اساس منافع افراد صورت می‌گیرد.

"سید فاضل موسوی" نماینده خدابنده در گفتگو با روزنامه مردم نو با اشاره به اینکه بارها فریاد برآمده که کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی ما در حال ورشکستگی و نابودی است، ادامه داد: عمده دلیل نابودی آنها هم نبود برنامه‌ و عدم توجه به واردات بی‌حساب و کتاب است؛ هر روز شاهد بحران در یکی از کارخانه‌ها بوده و هستیم.

وی ادامه داد: از دیگر سو، شاهدیم کالاهای چینی تمام بازار کشور را فرا‌گرفته و به هر جنسی و کالایی دست بزنیم، روی آن نوشته شده که محصول کشور چین است. به همین دلیل اگر خواستار ساماندهی شدن این قبیل مسائل هستیم، باید یک انقلاب اساسی در مقوله صادرات و واردات ایجاد کرده و یک برنامه اساسی و مدون در این رابطه طراحی کنیم.

نماینده مردم خدابنده با بیان این‌که در این زمینه مشکل قانون وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هر کس بگوید مشکل از قانون است اشتباه می‌کند، اما اگر جایی خلأ قانونی باشد مجلس آمادگی کامل برای رفع مشکلات نبود قانون را دارد.

وی تصریح کرد: اگر واقعاً به تولید داخلی و اشتغال می‌اندیشیم، باید واردات را ساماندهی کنیم و در این جهت به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که سرمایه‌گذار در بخش‌های تولیدی به آینده کاری خود در داخل امیدوار باشد، زیرا یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران نبود برنامه و تدبیر است و من این مسئله را یک خطر جدی می‌دانم که باید برای آن فکر اساسی و چاره اندیشی شود.

موسوی با بیان این‌که در این وضعیت دولت متولی امر است و باید تکلیف را روشن کند، افزود: در واقع دولت باید متولی را تعیین کند و هر چند در روزهای اخیر از وزیر بازرگانی در مورد واردات بی‌رویه سؤال شد، معتقدم باید بحث را فراتر از سؤال ببرند.

وی تأکید کرد: مسئولان امر باید در این رابطه احساس خطر کنند و تکلیف واردات و صادرات را به‌گونه‌ای ترسیم کنند که هر کس از هر کانال و هر مسیری نتواند در این میدان وارد شود و هرگونه می‌خواهد، عمل کند و بعد شاهد باشیم کالاهای بی‌کیفیتی از آن سوی دنیا به کشور وارد شود که تنها مشکل مضاعف برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم خدابنده افزود: البته مجلس هم باید به طور قوی و محکم در این قضیه وارد عمل شود و دولت را به تدوین برنامه‌ریزی‌ در این زمینه موظف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet