هدر موبایل
1387/02/11 12:27:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

آشتیانی‌عراقی: مبارزه با مفاسد اقتصادی انقلاب را بیمه می کند

نماینده مردم قم تصریح کرد: یکی از راههای بیمه نمودن انقلاب و افزایش امید مردم به نظام، مبارزه با مفاسد اقتصادی از هر نوع و پیاده‌نمودن فرامین رهبری است.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "رضا آشتیانی‌عراقی" دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم و به نستعین

افمن یمشی مکباً علی وجهه عهداً امّن یمشی سویاً علی صراط مستقیم

با سلام و درود به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و روان پاک شهداء راه فضیلت و پاکیها از حضرت آدم تاکنون و جانبازان و ره یافتگان راه صلاح و آزادی که سهم مهمی در تحقق حاکمیت اسلام داشتند و درود فراوان بر امام شهیدان، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و با تقاضای عزت و شکوه و عظمت و سلامتی برای رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای، ضمن گرامیداشت یاد شهید بزرگوار آیت الله مطهری و هفته معلم و روز جهانی کارگر این قشر زحمتکش و پرتلاش، سخنان خود را در 6 بند آغاز می‌کنم:

1ـ از حضور پرشور مردم شریف ایران اسلامی در مرحله اول و دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر می‌گردد. این بار نیز مردم شریف ایران اسلامی با حضور آگاهانه و پرشور خود برگ زرین دیگری در دفتر سراسر افتخار تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزودند و صحنه دیگری از مردم‌سالاری دینی را جلوه‌گر ساخته و امید دشمنان را همچون گذشته به یأس تبدیل نمودند. راستی گزینش اکثریت نمایندگان اصولگرا توسط مردم و فرستادن آنها به خانه ملت چه معناء و مفهومی می‌تواند داشته باشد که در جای خود مورد بحث می‌باشد ولی آنچه مهم است حفظ این اعتماد است که احتیاج به دقت فراوانی دارد که خدای ناکرده به سرنوشت دیگران مبتلا نشده که رسیدن به این مقصود امکان‌پذیر نیست مگر در گرو حفظ وحدت و اتحاد و همدلی و خدمت بی‌شائبه و خستگی‌ناپذیر بدور از هیاهوهای کاذب و ساختگی و دوری جستن از اسراف، تبذیر، مال‌اندوزی و مبارزه با مفاسد اقتصادی در سایه ارشادات مقام معظم رهبری.

در ادامه از مردم متدین و ولایتمدار و شجاع استان قم و مراجع عظام و حوزه علمیه و طلاب بزرگوار که با رأی خود مجدداً‌ به اینجانب اعتماد نمودند تقدیر و تشکر می‌نمایم و از خدای سبحان می‌خواهم همچون دوره قبل به تمام تعهداتی که به مردم انقلابی استان قم داده‌ام عمل نموده و در مسیر اهداف و آرمانهای اسلامی عزیز و انقلاب اسلامی حرکت نمایم.

2ـ در فروردین ماه امسال استان قم میزبان ریاست محترم جمهور و هیأت دولت بود که در آستانه کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها) برگزار گردید. در این سفر رئیس جمهور محترم مشکلات استان را مورد بررسی دقیق قرار دادند و با تصمیمات و مصوبات مهمی که داشتند تلاش خود را در جهت رفع آن در قالب 72 مصوبه ارائه نمودند که واقعاً‌ این مصوبات راهگشا بوده و با اجرایی شدن آنها چهره استان به سرعت عمرانی خواهد شد. امیدوارم در این دولت پرتلاش که غبار محرومیت از این ام‌القراء اسلام زدوده شده و آنچه متناسب با شئونات این استان است انجام شود تا در جایگاه واقعی خود قرار گیرد. اینجانب از طرف مجمع نمایندگان استان قم از تلاشهای دولت خدمتگزار تشکر می‌کنم و همچنین از مردم این استان که با شور و گرمی خاص خود از رئیس جمهور محبوب خود استقبال نمودند کمال تشکر و امتنان را دارم. دولت فعلی دارای خصایص و ویژگیهای متعدد و زیادی است، اگر ملاک ما در کارها ولایت و رهبری باشد باید بدانیم که ایشان بارها به صورت خاص و عام از این دولت حمایت نموده بطوریکه چنین سابقه‌ای از جهت تعدد و شدت در گذشته وجود نداشته است و لذا ان‌شاءالله در مجلس هشتم همانطوریکه مورد نظر رهبری نیز می‌باشد علاوه بر انجام وظیفه قانونی خود یک تعامل سازنده و همکاری قوی با دولت محترم شکل بگیرد تا بتوانیم سرعت تحقق شعارها و اهداف انقلاب اسلامی را هر چه بیشتر سرعت بخشیم.

3ـ حال که خداوند متعال چنین رهبر فرزانه و دلسوز و رئیس جمهور زحمتکش و مهرورز و عدالت‌محوری را به (ما) عطا نموده امیدواریم شکر نعمت را بجا آورده و سپاسگزاری نماییم و ناسپاسی نکنیم و اگر انتقادی هم داریم انصاف را رعایت کنیم، انصف الناس من نفسک انصف الناس من انفسک، و عیوب را از سر دلسوزی جهت اصلاح امور بگوییم.

4ـ در مورد تلاشهای صورت گرفته در جهت تأمین امنیت اجتماعی، از این تریبون مقدس از زحمات نیروی محترم انتظامی کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم برای اداره بهتر زندگی این قشر پر تلاش فکری شود تا برای اداره زندگی خود دچار مشکل نباشند و فکر آنها کاملاً‌ مشغول انجام وظیفه و کار خود باشد.

5 ـ دهم اردیبهشت سالروز صدور فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در سال 1380 صادر گردیده  است. همانطوریکه مستحضرید مقام معظم رهبری تأکید بسیار زیادی برای حل این مشکل و برخورد با

این پدیده شوم را دارند، زیرا اجرای آن اهمیت زیادی در آینده و اداره کشور و انقلاب دارد و تحقق آن باعث افزایش امید مردم و تغییر نگاه و خوش‌بینی آنان به نظام و مسؤولین خواهد شد و ثمرات مهم بیشماری را نیز بدنبال خواهد داشت. ولی واقعاً چه عواملی باعث شده است که سه قوه در مبارزه با مفاسد اقتصادی ناکارآمد نشان داده شده و این مبارزه را یکی از مشکلترین و پیچیده‌ترین کارهای نظام بدانند و هرکس در این راه برای مبارزه قدم بردارد یا خودش را با همان اتهام از ادامه کار باز می‌دارند و یا با ایجاد مشکلات فراوان و سازمان‌یافته او را نیز فرسوده و از ادامه کار منفعل و خسته می‌کنند؟ تا حدی که دیگر مردم اعتماد و امیدی به طرح مباحثی از این دست ندارند. دلیل کندی این مبارزه با مفاسد اقتصادی باید علت‌یابی شود.

ولی باید گفت یکی از راههای بیمه نمودن انقلاب و افزایش امید مردم به نظام مبارزه با مفاسد اقتصادی از هر نوع و پیاده‌نمودن فرامین رهبری است.

6 ـ در پایان از قوه مجریه و مقننه تقاضا داریم تا با همکاری هم هرچه سریعتر نسبت به جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی دراثر سرمای زمستان سال قبل اقدام عاجلی صورت دهند.

7 ـ در نهایت امید است همه در راه منافع ملی، نه گروهی قدم برداریم و مشکلات پیچیده گرانی را مهار و مجلس هشتم ان‌شاءالله اهتمامش بر مهار تورم و گرانی باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet