شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/01 09:52:00
سرویس بین الملل
عباسپور:

همه کشورها به صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران واقفند

** علی عباسپور تهرانی فرد با اشاره به تهدایدات آمریکا و اسرائیل درمورد نیروگاه بوشهر گفت: طبق قوانین بین المللی هر گونه تعرض به نیروگاه سوخت گذاری شده بوشهر خلاف قوانین بین المللی و محکوم است.

"علی عباسپور تهرانی فرد" نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلام‌شهر در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر اینکه نیروگاه اتمی بوشهر براساس قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی شکل گرفته اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تمامی ضوابط آژانس را در تاسیس این نیروگاه لحاظ کرده است و به لخاظ قانونی ایرادی به آن وارد نیست.

وی با اشاره به  تهدیدات صورت گرفته نسبت به فعالیت های هسته ای ایران،خاطرنشان کرد: این تهدیدات نوعی بهانه تراشی برای دولتهایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی است تا بتوانند وجهه ایران را در سطح بین المللی خدشه دار کنند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: کشورهای منطقه هم می دانند که این نوع راکتورها نظامی نیست و کشور ایران قرارداد NPT را امضا کرده و تحت نظارت آژانس فعالیت هسته ای صلح آمیز خود را دنبال می کند و هیچ تهدید و نگرانی وجود ندارد.

وی گفت:هرگونه تعرض از طرف آمریکا، رژیم صهیونیستی و یا هر کشور دیگری نسبت به راکتور سوخت گذاری شده،خلاف قوانین آژانس و از دیدگاه قوانین بین المللی محکوم است .

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات به قدرت دفاعی و نظامی بالای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: اگر تعرضی صورت گیرد ایران آنقدر قدرتمند است که با قدرت پاسخ هر گونه تعرضی را بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet