خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/06/01 10:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آستانه هفته دولت خواستار شدند:

اجرای صحیح و به موقع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارج نهادن به خدمات ارزنده دولت، و ضمن بیان اینکه عدالت محوری، حرکت در مسیر امام (ره)و مقام معظم رهبری و مبارزه حقیقی با استکبار نتیجه ۵ سال استقرار دولت احمدی نژاد است، در آستانه‌ هفته دولت، خواستار شدند:دولت عدالت محور احمدی نژاد، در ادامه مسیر پیشرفت‌های خود، اجرای صحیح و به موقع قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، مبارزه با فساد اقتصادی، بیمه شدن کارگران ساختمانی و افزایش امکانات در بخش‌های قضایی را در دستور کار خود قرار دهد.

*دولت در جهت افزایش امکانات بخش های قضایی کوشا باشد

 در همین ارتباط عضو کمیسیون قضایی گفت:دولت در جهت افزایش امکانات بخش‌های قضایی از جمله زندان‌ها و سازمان ثبت کوشا باشد تا امکان خدمت بیشتر به مردم فراهم گردد.

موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم در مجلس شواری اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با ستایش خدمات دولت گفت:دولت علاوه بر اینکه باید خواسته‌های مردم را اجابت نماید،می‌بایست به گونه‌ای حرکت نماید تا کشور بیش از پیش به سمت اقتدار حرکت نماید.

 وی با بیان اینکه مهمترین مسئله امروز جامعه معضل بیکاری است،اظهارداشت:دولت باید تمام تلاش‌خود را در غالب اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در جهت ریشه کنی بیکاری به کار برد.

نماینده بم افزود:در بخش قضایی نیز زحمات دولت قابل تقدیر می‌باشد اما انتظار می‌رود دولت امکانات بخش‌های قضایی را افزایش دهد تا امکان خدمت بیشتر به مردم فراهم گردد.

 

*توجه به برنامه‌های فرهنگی در اولویت کاری دولت قرار گیرد

عدالت محوری،حرکت در مسیر امام (ره)و رهبری و مبارزه با استکبار نتیجه 5 سال استقرار دولت احمدی نژاد است.

در ادامه دبیر دوم کمیسیون فرهنگی مجلس نیز با تأکید بر انتظار نمایندگان مجلس از دولت گفت:توجه به برنامه‌های فرهنگی و شعار‌های منبعث از ارزش‌های اصیل اسلامی در اولویت کاری دولت قرار گیرد،چرا که عدالت محوری،حرکت در مسیر امام(ره) و رهبری و مبارزه با استکبار نتیجه 5 سال استقرار این دولت بوده است.

 بهروز جعفری نمایندۀ مردم اصفهان- سمیرم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به خواست نمایندگان از دولت افزود:نمایندگان مجلس از دولت توقع دارند در آستانه هفته دولت برنامه‌هایی متناسب با نیاز جامعه تنظیم نماید و به واسطه تحقق کامل شعار عدالت گستری مشکلات بیکاری و مسائل اقتصادی را مرتفع سازد.

دبیر دوم کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد:نمایندگان مجلس انتظار دارند دولت در بحث سیاسی خارجی و منابع ملی بیش از پیش کوشا باشد و همانطور که تا کنون بر مواضع به حق جمهوری اسلامی با شجاعت و صلابت پافشاری و اصرار ورزیده از مواضع خود کوتاه نیاید تا به هدف نهایی نائل آید.

 

*اجرای صحیح و به موقع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و مبارزه با فساد اقتصادی

همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نزدیک شدن به هفته دولت گفت: نمایندگان مجلس بعنوان نمایندگان ملت از دولت توقع اجرای صحیح و به موقع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و مبارزه با فساد اقتصادی و همچنین اجرای عدالت در ابعاد وسیع و مختلف را دارد.

محمدرضا محسنی ثانی نمایندۀ مردم  خراسان رضوی-سبزوار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:در آستانه هفته دولت مجلسیان بعنوان نمایندگان مردم توقع بر قانون گرایی و توازن در اجرای عدالت و عدالت محوری دولت در ابعاد مختلف و گسترده را دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین خاطرنشان کرد:انتظار دیگری که نمایندگان از دولت در آستانه این هفته دارند اقدام بر عملکرد‌های خالصانه در ابعاد مختلف جامعه و همچنین مبارزه با فساد اقتصادی است.

نماینده مردم خراسان رضوی و سبزوار در مجلس شورای اسلامی همچنین اذعان داشت:‌اجرای صحیح و به موقع قانون هدفمندکردن یارانه‌ها از سوی دولت می‌تواند باعث پیشرفت و توسعه ارکان اقتصادی کشور شود لذا درخواست اجرای هر چه سریعتر این جراحی بزرگ و عظیم را در کشور داریم.

محسنی در ادامه همچنین اظهارداشت:ایجاد اشتغال و افزایش فرصت‌های شغلی، مبارزه با مواد مخدر و همچنین اجرای هرچه سریعتر طرح عفاف و حجاب که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس مطرح شده است از وظایف و اولویت‌های کاری است که انتظار می‌رود دولت هرچه سریعتر نسبت به انجام آنها اقدام نماید.

 

*افزایش راندمان آبیاری مهمترین اولویت پیشرفت در صنعت کشاورزی است

در ادامه نایب رئیس کمیسیون کشاورزی آب و صنایع طبیعی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به طرح‌ها و خواسته‌های حوزه کشاورزی از دولت در آستانه هفته دولت گفت:افزایش راندمان آبیاری مهمترین اولویت پیشرفت در صنعت کشاورزی می‌باشد لذا مهمترین خواسته در صنعت کشاورزی از دولت عدالت محور حل این مسئله اساسی می‌باشد.

کاظم فرهمند نمایندۀ مردم مهریز، بافق، ابرکو، و خاتم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:با توجه به کمبود بارندگی و تعدد استان‌های کویری افزایش راندمان آبیاری،می‌تواند مهمترین خواسته کمسیسون کشاورزی و حوزۀ کشاورزی از دولت دهم باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه بحث تنظیم  محصولات کشاورزی از دیگر اولویت‌های حوزه کشاورزی است اظهارداشت:برخورد قاطع با دلال‌ها که با قیمت ناچیز محصولات را خریداری کرده و با قیمت گزاف در بازار مصرف به فروش می‌رسانند از دیگر درخواست‌های حوزۀ کشاورزی در آستانه هفته دولت می‌باشد.

فرهمند در ادامه با اشاره به اینکه برنامه ریزی های منسجم در زمینه صادرات کمک شایانی به ارتقاء جایگاه ایران در عرصه بین الملل می کند اذعان داشت:برنامه ریزی های منسجم در زمینه صادرات، واردات و افزایش تولید محصولات کشاورزی می تواند زمینه پیشرفت اقتصادی ایران را فراهم کند.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد:افزایش راندمان آبیاری با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، لوله گذاری، احداث کانال ها با پوشش سیمان و نوسازی اراضی مهمترین فعالیت ها در زمینه استفاده بهینه از آب می باشد که با کمک و همیاری دولت دهم می تواند به بهترین نحو مورد بررسی و بهره برداری قرار بگیرد.

 

*دولت کارگران ساختمانی را بیمه نماید

همچنین عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:از آنجا که کارگران جزء قشر کم درآمد و مستضعف جامعه می باشند لذا از دولت می خواهیم بحث بیمه کارگران ساختمانی را که حدود یکسال پیش به تصویب رسید را در اولویت کاری خود قرار دهد.

علی بروغنی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت:ایشان بحث عدالت را به عنوان مطالبه اصلی در حوزه های مختلف مطرح کردند که از دولت عدالت محور انتظار می رود این مبحث را مانند گذشته سرلوحه اقدامات خود قرار دهد.

 

*هفته دولت اوج شکوفایی دستاوردهای دولت دهم خواهد بود

در ادامه عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه دولت در برطرف کردن چالش های شرکت ملی نفت مصمم است گفت:در حال حاضر شرکت ملی نفت به یک اساسنامه جامع و کامل برای حل معضلات و مشکلات وزارتخانه نفت نیاز دارد که با مصصم بودن در این زمینه قطعا چالش های این شرکت برطرف خواهد شد.

سیدعماد حسینی نماینده مردم قروه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:امیدواریم که در هفته دولت ما شاهد افزایش میادین مشترکین نفتی کشور و بهینه سازی پالایشگاه های نفت و گاز در داخل باشیم.

وی با بیان اینکه دولت در برطرف کردن چالش های شرکت ملی نفت مصمم است تصریح کرد: دولت نهم و دهم در خدمت رسانی و هماهنگی و همگامی با مجلس رابطه ای بی نظیر برقرار کرده است و ما در هفته دولت اوج شکوفایی و رونمایی دستاوردهای دولت دهم را شاهد خواهیم بود.

حسینی با اشاره به عملکرد قانون مدارانه دولت اظهارداشت:دولت عدالت محور دهم، تمام فعالیت های خود را بر مبنای قانون اساسی کشور طراحی و اجرا می نماید که قطعا چنین روندی تا پایان فعالیت این دولت ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:مجلس نهم و دولت دهم تمام برنامه های خود را بر روی تحقق سند چشم انداز 20 ساله تدوین کرده اند و می کوشند کشورمان را به افق چشم انداز 20 ساله نزدیک نمایند.

 

*بها دادن به محققان و پژوهشگران جوان در عرصه های گوناگون علمی می تواند شتاب رشد علمی را افزایش دهد

همچنین عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت اظهارداشت:دولتمردان باید با بکارگیری نیروهای متعهد، کارآمد و ارزشی و حذف اندک نیروهای غیر متعهد هویت انقلابی و اسلامی دولت عدالت محور را حفظ کنند.

حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ،نظارت بر عملکرد مجموعه های تحت نظر دولت را از دیگر وظایف دولتمردان دانست و آنرا ضامن حفظ سلامت دستگاه اداری کشور اعلام کرد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با تاکید بر حفظ و تقویت رویکرد علمی و صنعتی دولت در حوزه های مختلف افزود:بها دادن به محققان و پژوهشگران جوان در عرصه های گوناگون علمی می تواند شتاب رشد علمی را افزایش و فاصله علمی ایران با برخی کشورهای پیشرفته را روز به روز کاهش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet