هدر موبایل
1389/06/01 10:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

عملیاتی شدن توصیه‌های مقام معظم رهبری هوشیاری همه مسوولان نظام رامی‌طلبد

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است: یکی از راهکارهای اجرایی و عملیاتی شدن توصیه‌های اخیرمقام معظم رهبری این‌ است که مسوولان سطوح بالای نظام، حواس‌شان را به برخی اطرافیان خود بیشتر جمع کنند، چراکه به نظر می‌رسد بعضی از این افراد بدشان نمی‌آید که دو به هم زنی کرده و مانع رفع اختلافات و اتحاد در کشور شوند.

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام، صحبت‌های ایشان را توصیه، تاکید و نصیحت‌های پدرانه توصیف کرد و گفت: همه مسوولان و کارگزاران نظام باید به محورهای مورد تاکید ایشان به ویژه در بحث وحدت، یکپارچگی و همدلی توجه ویژه داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر این نکته که دشمنان همواره به دنبال تفرقه‌ افکنی و شکاف بین « مسوولان با مسوولان» ، « مردم با مردم» و « مسوولان با مردم » هستند، عنوان کرد: براساس فرمایشات معظم له و البته امام راحل و ائمه معصومین(ع) و مکتب رهایی بخش اسلام، همه مسوولان در یک نظام باید همدیگر را تحمل کرده و در کنار هم کار کنند، و تاکید بر این مساله که حکم شرعی و قانونی هم دارد، یک فریضه الهی است.

کوثری با بیان این‌که باید مقابل کسی که بخواهد این وحدت و یکدلی را به هم بزند، ایستاد، خاطرنشان کرد: به ویژه در ماه مبارک رمضان، این موارد باید بیشتر از همیشه مورد تاکید و رعایت قرار گیرد تا دشمنان متوجه شوند که این یک خیال باطل است که بخواهند بین مسوولان و مردم این کشور اختلاف بیندازند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب بر جذب حداکثری و دفع حداقلی عنوان کرد که این توصیه و فرمایش برگرفته از متن قرآن کریم و یکی از مسائل مهم دینی است و امامان معصوم ما و پیامبر اکرم(ص) و هم‌چنین حضرت امام خمینی(ره) همواره تاکید داشتند که تا آنجا که می‌شود نباید کسی را طرد کرد بلکه حتی اگر لازم است باید سختی‌ها را تحمل کرد و حرف‌های مخالفان در روش‌ها و نه در اصول را پذیرفت، و نهایتا تا آنجا که می‌شود دفع حداقلی و جذب حداکثری داشت.

به گفته کوثری، در شرایط فعلی کشور انتظار مقام معظم رهبری از مسوولان نظام و کارگزاران نظام این است که این مساله را بیش از پیش مورد تاکید و توجه قرار داده و با تحمل و صبر بیشتر افراد در کنار یکدیگر کار کنند و به نحوی با یکدیگر برخورد کنند که با وحدت کارها پیش رود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات مقام معظم رهبری در این دیدار و نقطه‌نظرات ایشان در خصوص اختلاف‌نظرها بین دولت و مجلس ادامه داد: نمی‌شود انتظار داشت که همه انسان‌ها یک جور فکر کنند و در اجراییات یک روش داشته باشند.

کوثری با تاکید بر این‌که هم مسوولان و هم مردم باید تحمل‌شان را زیاد کنند، گفت: این اختلاف‌نظرها مربوط به این دوره هم نمی‌شود و در همه دوران وجود داشته است. اما متاسفانه در این دوره معاندانی هستند که می‌خواهند آب به آسیاب دشمنان بریزند و این اختلاف‌نظرهای بعضا طبیعی را بزرگ‌نمایی کنند تا باعث خوشحالی و سوءاستفاده دشمنان شود.

نماینده تهران در مجلس با اشاره به مشخص کردن کارگروهی در شورای نگهبان برای رفع اختلافات بین دولت و مجلس ادامه داد: مجلس و دولت بیشتر در خصوص طرح‌ها و لوایحی با یکدیگر اختلاف‌نظر دارند که در آن بحث هزینه و پول است، مانند طرح مترو، و الا در سایر قوانین با یکدیگر اختلاف‌نظر چندانی ندارند.

کوثری با ابراز خرسندی از این‌که در جلسه مشترک دولت و مجلس موارد تاکیدی مقام معظم رهبری بیشتر مورد اهتمام دو قوه قرار گرفت، ادامه داد: عملیاتی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری هوشیاری همه مسوولان نظام را می‌طلبد و این‌که همگان به ویژه مسوولان بالاتر حواس‌شان را به اطرافیان‌شان بیشتر جمع کنند تا فریب آنها را نخورند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برخی افرادی که اطراف مسوولان نظام قرار دارند، به نظر می‌آید که بدشان نمی‌آید دو به هم زنی کنند و به اختلاف‌ها دامن بزنند، لذا مسوولان باید حواس‌شان را بیشتر جمع کرده و تنها مصلحت نظام و خشنودی خدا را در نظر بگیرند که با این روش قطعا مشکلاتی که هم اکنون در سطح جامعه وجود دارد تا حد زیادی حل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet