عید سعید فطر
1389/06/01 10:57:00
سرویس بین الملل
بروجردی در گفتگو با خانه ملت:

حمله به نیروگاه بوشهرخلاف قوانین بین‌المللی است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه،نیروگاه اتمی بوشهر با سوخت گیری انجام شده در زمره نیروگاه های هسته ای دنیا قرار گرفته است خاطرنشان کرد: براساس توافقات بین المللی حمله به نیروگاه های هسته ای دارای سوخت هسته ای خلاف قوانین بین المللی است .

"علاءالدین بروجردی" نماینده مردم بروجرد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بی پایه و اساس خواندن اظهارات نماینده سابق آمریکا در شورای امنیت درخصوص حمله به نیروگاه هسته ای ایران اظهار داشت: جان بولتن فرد متعادلی در عرصه سیاست خارجی آمریکا نبوده است و همیشه تندروی داشته و صحبتهای اخیرش هم تکرار ادبیات گذشته این شخص است که فاقد ارزش است.

وی با تاکید بر اینکه نیروگاه بوشهر با سوخت گیری که دیروز انجام داد در زمره نیروگاه های هسته ای دنیا قرار گرفت،گفت: این نیروگاه مشمول توافق جهانی و بین المللی است که براساس آن حمله به کلیه نیروگاه های هسته ای که دارای سوخت هسته ای هستند خلاف قانون است و این قانون در تمام درگیری ها و جنگ هایی که در دنیا رخ می دهد رعایت می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آمریکایی ها از یک سو ایران را حامی تروریسم معرفی می کنند و از سوی دیگر حرف از مذاکره می زنند. این گونه رفتارها در ادامه همان سیاست کهن و قدیمی و سلاح زنگ زده چماق و هویج است که از یک طرف مشوق ارائه می کنند و از طرف دیگر قطعنامه و تحریم صادر می کنند.

بروجردی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های دوگانه آمریکا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: تعبیر زیبای مقام معظم رهبری که دستکش مخملین و پنجه چدنی یا فولادین، نماد همین سیاستی است که آمریکا دنبال می کند.

وی افزود: این سیاست ها از نظر جمهوری اسلامی ایران فاقد ارزش است و چون با این عملکرد آمریکا هیچ گونه اعتمادی نسبت به این کشور وجود ندارد، هرگونه مذاکره با آمریکا منتفی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet