هدر موبایل
1389/06/01 11:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

راه‌اندازی نیروگاه بوشهر طلیعه دستاوردهای هسته‌ای کشورمان است

**عضو هیئت رئیسه مجلس راه‌اندازی نیروگاه بوشهر را طلیعه دستاوردهای هسته‌ای کشورمان عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی این نیروگاه از نظر حیثیتی برای کشور بسیار امیدبخش و از نظر بین‌المللی پیام‌های روشنی برای دشمنان ما داشت.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص آغاز عملیات انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار داشت: راه‌اندازی این نیروگاه نشان‌ دهنده اثربخش بودن مقاومت‌های ملت ایران و مسئولین کشور در موضوع هسته‌ای است.

وی افزود: علیرغم همه فشارها و برنامه‌هایی که مخالفان جمهوری اسلامی در این سال‌ها دنبال کردند، جمهوری اسلامی ایران با مقاومت سرسختانه در برابر این فشارها به پیروزی دست یافت.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین یادآور شد: مردم نیز در این راستا ایستادگی کردند و هزینه‌های آن را پرداختند تا بتوانند از این دستاورد‌ بزرگ علمی، صنعتی و تکنولوژیکی بهره‌مند شوند.

نماینده مردم طرقبه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی نیروگاه بوشهر طلیعه دستاوردهای هسته‌ای کشورمان است و این موضوع طبیعتا اثرات زیادی در ابعاد علمی و تکنولوژیکی کشور به ویژه در راستای تامین انرژی پاک خواهد داشت.

دهقان در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: اگر ما در این قضیه عقب‌نشینی می‌کردیم، اعتماد به نفس ملی ما از بین می‌رفت و جوانان ما ناامید می‌شدند و از نظر حیثیتی نیز برای کشور خسارات زیادی به دنبال داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس راه‌اندازی نیروگاه بوشهر را از نظر حیثیتی برای کشور بسیار امیدبخش دانست و گفت: راه اندازی این نیروگاه از نظر بین‌المللی نیز به دشمنان و مخالفان ما پیام روشنی داد مبنی بر اینکه ایران کشوری نیست که فشارهای جهانی و مخالفانش بتوانند آن را از مسیر هسته‌ای و خواست ملی خودش که قانونی است، عقب بنشاند.

دهقان خاطرنشان کرد: مخالفان جمهوری اسلامی باید دست از فشارهای خود بردارند و بیش از این خود را اذیت نکنند و برای ما نیز زحمت ایجاد نکنند چراکه فعالیت‌های آنها حیثیت‌شان را لکه‌دار می‌کند و نتیجه‌ای برایشان ندارد.

دهقان به فشار برخی کشور‌ها بر روسیه برای راه‌اندازی این نیروگاه اشاره و تصریح کرد: در نهایت اصرار و پیگیری ایران منجر شد روسیه به قرارداد خود هر چند با تاخیر، عمل کند.

نماینده مجلس هشتم راه‌اندازی نیروگاه بوشهر را حق ملت ایران دانست و گفت: ما از حق خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم و این موضوع نشان می‌دهد که می‌توان با مقاومت به نتایج دلخواه خود دست یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet