هدر موبایل
1389/06/01 11:27:00
سرویس فرهنگی
عباس پور تهرانی فرد:

معولان می توانند در امور اداری و دفتری آموزش و پرورش استخدام شوند

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است به دلیل اثرات سوء که ممکن است معلولیت درشخصیت و روان بعضی از معلولان داشته باشد بهتر است از معلولان در شغل معلمی استفاده نشود و می توان از این نیروها در امور دفتر داری و کارهای اداری آموزش و پرورش استفاده کرد.

"علی عباس پور تهرانی فرد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره استدلال های آموزش و پرورش در امتناع از  استخدام برخی معلولان در این وزارتخانه گفت: در مورد این مساله نظرات مختلفی وجود دارد و نمی توان یک حکم کلی داد چرا که در تائید صلاحیت معلولان برای استخدام در شغل مدیریتی 2 جنبه جسمی و روانی معلولان مورد توجه است.

 نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است معلولیت در شخصیت و روان بعضی از معلولان اثرات سوء داشته باشد و بعضی از این افراد از نظر روحی کمبود هایی داشته باشد که تاثیر مستقیم هم بر دانش آموز داشته باشد.

 وی با بیان اینکه معلمی شغل حساسی است گفت: معلولانی که واجد شرایط استخدام می شوند باید توان آموزشی و روانی آنها مورد بررسی و کارشناسی دقیقی قرار گیرد.

عباسپور در پاسخ به این سوال که آیا عدم استخدام معلولان در آموزش و پرورش موجب نقض قانونی سهمیه 3درصدی معلولان در استخدام می شود یا خیر؟ گفت: این به معنای نقض قانون نیست معلولان می توانند در آموزش و پرورش استخدام شوند اما نه در شغل معلمی و می توان از این نیروها در امور دفتر داری و کارهای اداری آموزش و پرورش استفاده کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص تحلیل هایی مبنی بر اینکه معلمان معلول می توانند الگویی برای دانش اموزان  و پشتکار آنها باشند تاکید کرد : بعضی از معلولان از نظر روانی ممکن است در دانش آموز تاثیر منفی داشته باشند و از عهده اداره کلاس های مدرسه برنیاید اما این معلول شاید از نظر هوش و در تحلیل و آنالیز کردن مسائل توانمند و قوی باشد و در دانشگاه استاد موفقی باشد.

عباسپور تصریح کرد : شرایط تدریس در مدرسه و ارتباط با دانش آموزان با شرایط تدریس در دانشگاه و ارتباط با دانشجو متفاوت است و نمی شود حکم کرد که هرگونه معلولیت باعث  توانمندی های فرد معلول می شود و این معلولیت می تواند هم اثرات مثبت و هم اثرات منفی  داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید دید معلولیت این شخص معلول چقدر در توان اداره کلاس و ارتباط با دانش آموز تاثیر دارد آیا تاثیرش مثبت است یا منفی؟

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet