شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/01 11:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ثروتی:

شهروندان تعهد کتبی برای دریافت یارانه را نپذیرند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه شهروندان می‌توانند تعهد کتبی برای دریافت یارانه را نپذیرند، گفت: دولت از پرداخت نکردن یارانه نقدی به افراد استقبال می‌کند، ضمن اینکه احتمالا تعهد کتبی الکترونیکی در سامانه وزارت رفاه برای این است که تعداد کمتری از مردم یارانه نقدی دریافت کنند.

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که تعهد کتبی الکترونیکی از مردم بابت دریافت یارانه نقدی ( برداشت پول از حسابهای مختلف افراد به هر دلیل ) برخلاف حقوق شهروندی است ؟ گفت: افراد می توانند این تعهد نامه را قبول نکنند و در این زمینه اختیار کامل دارند که اجازه برداشت از حسابهای خود را بدهند یا خیر.

وی در عین حال افزود: دولت از پرداخت نکردن یارانه نقدی به افراد استقبال می کند؛ شاید هم قرار گرفتن چنین تعهدی در سامانه وزارت رفاه برای این باشد که تعداد کمتری یارانه نقدی دریافت کنند.

ثروتی اظهارداشت: پیش بینی‌ها نشان می دهد بیش از 30 درصد مردم دارای درآمدهای بالا بوده و نیازی به دریافت یارانه نقدی ندارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تصریح کرد: بانکها براساس این تعهد نامه می توانند اضافه واریز یارانه نقدی را از دیگر حسابهای فرد برداشت کنند اما گویا این کار معمولا در صورت خالی بودن حساب اعلامی و پس اطلاع وی انجام خواهد شد.

به گفته وی ، بهتر است مردم با توجه به اجازه دولت در برداشت اضافی یارانه پرداختی از دیگر حسابهای افراد، احساس خطر کنند و مبلغ اضافی را خودشان بازگردانند.

ثروتی مطرح کرد: در حال حاضر نیز بانکها بر اساس قانون می توانند طلب بدهکاران را از دیگر حسابهای فرد برداشت کنند اما در عمل هیچکدام از بانکها این کار را انجام نمی دهند.

به گزارش مهر، یارانه نقدی براساس تعهدنامه کتبی که در سامانه وزارت رفاه آمده و دارای ابهامات بسیاری است تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که گزینه "قبول دارم" را انتخاب کنند وگرنه اسامی آنان از فهرست دریافت یارانه نقدی حذف می‌شود، در حالیکه به نظر می‌رسد این "تعهدنامه" مغایر قانون هدفمندی یارانه‌ها ، سایر قوانین و حتی حقوق شهروندی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet