ایام محرم 1398
1389/06/01 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی نیا مطرح کرد:

تاکید مجلسی‌ها بر رعایت قانون در نشست مشترک مجلس و دولت

**عضو هیئت رئیسه مجلس از طرح مباحث مربوط به هدفمند کردن یارانه ها، برنامه پنجم توسعه،کشاورزی و توجه به مسائل فرهنگی کشور از جمله اجرای طرح عفاف و حجاب در جلسه یکشنبه شب مجلس و دولت خبر داد.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب اظهارداشت:  در این جلسه مسائل اقتصادی و فرهنگی و کلان بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت: مجموع مباحث تاکید بر تعامل دولت و مجلس در همه بخش ها بود. تعدادی از نمایندگان در این نشست نقطه نظرات مجلس در بخش های مختلف را بیان کردند. آقای مصباحی مقدم رئیس کمیسیون ویژه در این نشست به موضوع هدفمند کردن یارانه ها پرداخت و تاکید کرد قانون مصوب مجلس باید اجرا شود. تصمیمی که مراحل قانونی خود را گذرانده،  قانون است و دیگر چای چون و چرا باقی نمی گذارد.

نماینده نیشابور افزود: در خصوص برنامه پنجم نیز تاکید بر این بود که در این قانون راهکارهایی اتخاذ شود که اصول و کلیات مورد توجه قرار گرفته و اهداف در نظر گرفته شده قابل تحقق و دست یافتنی باشد. از طرف دیگر زمینه اجرا برای دولت هم فراهم باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: در این نشست آقای حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بر ضررت توجه به مسائل فرهنگی در کشور اشاره کرد و خواستار اجرای طرح عفاف و حجاب شد.

سبحانی نیا گفت: رئیس کمیسیون فرهنگی تاکید کرد که باید از بیان اظهاراتی که موجب اختلاف بین نیروهای اصولگرا می شود پرهیز کرد.

وی ادامه داد: آقای رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی نیز درخصوص ضرورت جلوگیری از واردات بی رویه صحبت کرد و با ذکر مشکلات بخش کشاورزی خواستار توجه بیشتر دولت دراین زمینه شد.

سبحانی نیا گفت : آقای نکونام رئیس کمیسیون اصل نود مجلس نیز با اشاره به ضرورت نظارت بر دستگاهها، آن را موجب تقویت و کارآیی دولت دانست و تاکید کرد که نباید از این نظارت به مانع تراشی تعبیر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: در این جلسه آقای فولادگر رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی نیز نکاتی را درخصوص روند خصوصی سازی و عمل به قانون اصل 44 مطرح کرد. تاکید فولادگر بر اجرای دقیق این قانون بود تا هدف خصوصی سازی به بهترین شکل آن محقق شود.

وی گفت: از سوی دولت نیز معاون پارلمانی رئیس جمهور، وزیر بازرگانی و وزیر کشاورزی از جلمه افرادی بودند که در این نشست صحبت کردند.

سبحانی نیا حضور اسفندیار رحیم مشایی  مسئول دفتر رئیس جمهور در جلسه را مهمترین حاشیه این نشست خواند و گفت: با حضور آقای مشایی در صحن مجلس عده زیادی از نمایندگان گرد او جمع شدند و نسبت به اظهارات اخیرش و دیدگاههای که در مسائل مختلف دارد با او گفتگو و بعضا انتقاداتی را وارد کردند که البته آقای مشایی همچنان از خود و اظهاراتش دفاع کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet