عید سعید فطر
1389/06/01 11:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباس‌پور:

سفرهای استانی به دلیل ارتباط مستقیم مسوولان و مردم ارزنده است

**علی عباس‌پور تهرانی‌فرد معتقد است که سفرهای استانی به دلیل ارتباط مستقیم مردم با مسوولان اقدام ارزنده‌ای است.

این نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، اظهار داشت:‌البته در برخی موارد شاهد روند کند کار در دستگاه‌ها هستیم، مثلا مشاهده می‌کنیم که برخی وزارتخانه‌ها، وزرا و معاونان آنها راهی سفرهای استانی می‌شوند و در سمت و جایگاه خود نیستند و این امر کارها را به تعطیلی می‌کشاند.

وی با بیان این‌که به خاطر سفرهای استانی،‌ وزرا یا معاونان بعضا نمی‌توانند برای بررسی طرح‌ها و لوایح حاضر شوند، افزود: در ارتباط با طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای قوانین و طرح‌های مجلس را داریم که در چارچوب بوجه سنواتی تعیین تکلیف می‌شود و بر اساس شرح وظایف استانداری‌ها، استاندارها مسوول پیگیری این طرح‌ها هستند.این در حالیست که طرح‌هایی که در مجلس تصویب می‌شود در سفرهای استانی،‌به عنوان دستاورد و کار نمونه خاص برای منطقه تعبیر می‌شود. وی ادامه داد:همچنین در مناطق طرح‌هایی عنوان می‌شود که چون یا اعتبار آن تامین نشده یا در سال آینده قرار است تامین اعتبار شود، دچار رکود می‌شود.

عباس‌پور با بیان این‌که بعضا طرح‌هایی را شاهدیم که قول آ‌ن داده شده، اما متاسفانه در منطقه به اجرا درنیامده است، خاطرنشان کرد: این امر که به قول مسوولان جهت اجرای طرحی در منطقه امید ایجاد می‌شود، می‌تواند اثرات مخربی داشته باشد که این شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی معتقد است که سفرهای استانی باید به طور موثر و طوری تنظیم شود که نقش مفید خود را ایفا کند و از جنبه‌های منفی آن پرهیز شود.

عباس‌پور ادامه داد: وقت مسوولان رده بالای کشور در این سفرها نباید هزینه نشود و با مدیریت قاطع که در قوه مجریه باید وجود داشته باشد باید طرح‌ها و مصوبات پیگیری شود.

رییس کمیسیون آموزش یادآور شد: برای سفرهای استانی باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت گیرد و این سفرها از سفرهایی که بیشتر جنبه بهره برداری سیاسی است، خارج شود و جنبه خدماتی و حضور در میان مردم بیشتر لحاظ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet