ایام محرم 1398
1389/06/01 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

سفرهای استانی رابطه بین مسوولان و مردم را تقویت می‌کند

**محمدحسین فرهنگی معتقد است که سفرهای استانی اعتماد مردم را نسبت به تصمیمات اتخاذی بالا می‌برد و رابطه بین مسوولان و مردم را تقویت می‌کند.

نماینده مردم تبریز در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که سفرهای استانی آثار مثبت گسترده‌ای را به همراه داشته است، گفت: بررسی مسائل مناطق مختلف از نزدیک و به صورت یکپارچه توسط دولت با حضور صاحب‌نظران محلی اعم از مسوولان اجرایی، نمایندگان مجلس و نمایندگان بخش خصوصی و بخش تعاونی، پدیده‌ای منحصر به فرد است.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، انجام سفرهای استانی هیات دولت را یکی از راهکارهای موثر در اعتماد‌سازی بین حاکمیت و جامعه دانست و درباره‌ی مصوبات سفرهای استانی در حوزه انتخابیه‌اش گفت: تصمیمات خوبی برای این حوزه در بخش‌های عمرانی، صنعت و کشاورزی اخذ شده و پیش‌بینی‌ها و اقدامات حمایتی در سطوح مختلف موضوع برخی دیگر از تصمیمات بوده است.

به گفته این عضو فراکسیون اصولگرایان، حل مسائل مهم دستگاه‌های اجرایی نیز در کنار اقدامات کلان دولت، از آ‌ثار سفرهای استانی در دو دوره دولت‌های نهم و دهم بوده است.

فرهنگی با بیان این‌که توجه بیشتر به اجرای تصمیمات، کارآیی سفرهای استانی را بیشتر می‌کند، ‌گفت: در برخی موارد دیده می‌شود که به علت عدم پیگیری مسوولان، چه در حوزه استان و چه در حوزه ملی، این احساس به وجود می‌آید که مثلا یک تصمیمی از دستور کار و پیگیری دولت خارج شده است.

به گفته وی، البته ظاهرا دولت در نظر دارد دور بعدی سفرها را به پیگیری اجرای مصوبات اختصاص دهد که این اراده بسیار خوبی است، اما صرف سفر برای پیگیری کافی نیست، بلکه باید به صورت موردی، یکایک موارد تصمیم‌گیری شده،‌ توسط مرجع مشخصی پیگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet