شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/01 11:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده زابل:

در اولین سفر هیات دولت برای استان سیستان و بلوچستان تصمیمات خوبی اتخاذ شد

**نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگر این مملکت پذیرفته است که سیستان و بلوچستان توسعه نیافته، محروم بوده و اگر پذیرفته که هم مرز با استان پاکستان است و چالش‌های زیادی برای توسعه دارد، بایستی به صورت ویژه هم به آن نگاه کنیم. نمی‌شود نسخه‌ای که برای سایر مناطق کشور می‌پیچند همان را برای سیستان و بلوچستان بپیچند.

احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در استان سیستان و بلوچستان در اولین سفر هیات دولت ، تصمیمات خوبی اتخاذ شد، ولی تنها برخی از آنها - البته نه به صورت صددر صد- عملیاتی شده، مانند دانشگاه علوم پزشکی زابل و بزرگراه زابل، زاهدان.

کیخا تصریح کرد: در مورد استان ما قرار بود مثلا گاز از عسلویه به ایرانشهر بیاورند و از ایرانشهر هم ظرف 3 سال همه مردم استان از نعمت گاز بهره‌مند شوند، ولی هنوز تا ایرانشهر هم این مساله به بهره‌برداری نرسیده است.

وی افزود: اگر این کار برای مردم سیستان و بلوچستان صورت گرفته بود،باید آثار آن را تاکنون لمس می‌کردند و وعده گازرسانی که به آنها داده شده بود باید تاکنون انجام می‌شد.

کیخا گفت: متاسفانه در استان ما یکی از دلایل عقب‌ماندگی این است که کسی را در وزارت‌خانه‌ها نداریم. به همین دلیل هم مورد بی‌مهری واقع می‌شویم.

نماینده مردم زابل در پایان گفت:رئیس‌جمهور باید تیم خبره، آگاه، دلسوز و متعهدی را انتخاب تا آن‌ها به صورت ویژه و مرتب مسایل توسعه سیستان و بلوچستان را پایش کنند و نباید این کارها را برای مدیران شهرستانی و استانی بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet