هدر موبایل
1387/02/11 12:30:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در نشست مطبوعاتی (1)

مقابله با تورم و مهار گرانی را یکی از وظایف اصلی مجلس هشتم می دانیم

رئیس مجلس در پاسخ به خبرنگار خانه ملت گفت: مساله مقابله با تورم و مهار گرانی را یکی از وظایف اصلی مجلس هشتم می دانیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه مجلس هفتم چه اقداماتی را برای کنترل تورم انجام داده و مجلس آینده چه برنامه هایی برای مقابله با تورم و گرانی دارد؟ اظهار داشت: مساله مقابله با تورم و مهار گرانی را یکی از وظایف اصلی مجلس هشتم می دانیم و همانطور که بارها تاکید شده موضوع مهار نقدینگی و ایجاد انضباط مالی از جمله مسایلی است که می تواند در کاهش تورم موثر باشد.

وی افزود: در حال حاضر ما با تماس با مسئولان دولت سعی می کنیم از برنامه های آنان مطلع باشیم و با دولت برای تحقق راهکارهایی که برای مقابله با گرانی در پیش گرفته است همکاری کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به جلسه اخیر خود با وزیر مسکن یادآور شد: در این جلسه یک ساعته وزیر مسکن برنامه هایشان را به صورت مفصل توضیح دادند و بنده هم دیدگاه های خود را بیان کردم . مساله مسکن دو بخش دارد که یکی کارهایی است که وظیفه وزارت مسکن است و دیگری اینکه مسکن به یک کالای سرمایه ای مبدل شده است که سرمایه های سرگردان به این بخش سرازیر می شود.

حدادعادل ادامه داد: باید با انواع راه ها از جمله مهار نقدینگی و ایجاد فرصت برای جذب سرمایه ها برای حل این مشکل تلاش کرد که این موضوع به اجرایی شدن اصل 44 برمی گردد.

 

اگر مسئولیتی از سوی نمایندگان برعهده ام گذارده شود آن را می پذیرم

رئیس مجلس در پاسخ به خبرنگاری که پرسید برای شروع به کار مجلس هفتم کارگروه هایی تشکیل شدند که انتخاب رئیس مجلس و هیات رئیسه یکی از موضوعات مورد بحث این کارگروه ها بود آیا در مجلس هشتم هم این اتفاق می افتد و آیا شما شخصا برای ریاست مجلس هشتم کاندیدا خواهید شد؟ گفت: در این در زمان باقیمانده تا شروع بکار مجلس هشتم باید اقداماتی صورت گیرد تا مجلس آینده کارآمدتر شود، تردیدی نیست و ما در پی آن هستیم تا در کنار اراده مجلس هفتم با همکاری منتخبان مجلس هشتم کاری کنیم نمایندگان آمادگی بیشتری برای ایفای وظایف نمایندگی پیدا کنند.

وی افزود: در مجلس هفتم برای این منظور کارگروه هایی تشکیل شد که ممکن است در مجلس هشتم شکل آن تغییر پیدا کند ولی هدف یکی است. البته یکی از موضوعات مورد بحث این کارگروه ها انتخاب هیات رئیسه و رئیس مجلس است و تنها این یک موضوع نیست.

حدادعادل تصریح کرد: انتخاب رئیس مجلس با خود مجلس است و ما ترجیح می دهیم حتی الامکان دست مجلس هشتم در این زمینه باز باشد و این حق همه نمایندگان است. اینکه من چه تصمیمی گرفته ام باید بگویم هنوز تصمیمی برای انصراف از این مسئولیت نگرفته ام اما آنچه مهم است این است که قانون این حق را به همه نمایندگان داده است. بنده نیز آمادگی دارم اگر مسئولیتی از سوی نمایندگان برعهده ام گذارده شود آن مسئولیت را قبول نمایم. ولی تصمیم گیر نهایی خود مجلس است.

ادامه دارد...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet