انتخابات ریاست جمهوری
1389/06/01 12:05:00
سرویس سیاسی
ثروتی:

نشست مجلس و دولت،عملی کردن نظرات رهبر‌انقلاب بود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جلسه مشترک دولت و مجلس عملیاتی کردن دیدگاههای مقام معظم رهبری برای دستیابی و حفظ وحدت بود،خاطر نشان کرد:امیدواریم با تداوم جلسات بین قوا اختلاف نظرات و دیدگاهها مرتفع شده و حرکت به سمت توسعه سریعتر از قبل شود.

"موسی الرضا ثروتی" نماینده مردم بجنورد،جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن جلسه مشترک بین مجلس و دولت اظهارداشت:این جلسه دیدگاههای مقام معظم رهبری برای دستیابی به وحدت را عملی کرد چرا که ایشان بارها و بارها بر حفظ وحدت وهمکاری بین قوا تاکید داشته‌اند.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار به موقع بود گفت: بعد از صحبتهای ایشان و تاکیداتی که بر دستیابی و حفظ وحدت داشتند مجلس شورای اسلامی پیش قدم شد و دولت نیز همکاری‌های خوبی را انجام داد که نتیجه آن جلسه مشترک شب گذشته بود .

ثروتی افزود:درجلسه دیشب،روسای کمیسیون‌ها و بعضی از وزرای دولت دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند،رئیس مجلس شورای  اسلامی و رئیس جمهور نیز در سخنانی بر حفظ وحدت و همکاری بین دو قوه مقننه و مجریه تاکید کردند و امیدواریم با نتایج خوبی که در این جلسه حاصل شد باز هم این جلسات تداوم داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جلسات بین قوا باید با فاصله زمانی کوتاهتری برگزار شود تصریح کرد: برگزاری یک یا دو جلسه در طول سال نمی تواند چندان راهگشا باشد، بهتراست قوا خصوصا قوه مقننه و مجریه که همکاری مشترک بیشتری با هم دارند هرماه یا دو ماه یکبار جلسه‌ای داشته باشند و به بررسی و بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات کشوربپردازند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در خصوص طرح‌ها و لوایح هم باید کارگروههایی تشکیل شود، کاری که در برنامه پنجم توسعه انجام شد و نتایج خوبی هم داشت. در جلسه دیشب هم آقای ابوترابی فرد از کمیسیون تلفیق و آقای رئیسی معاون برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور در سخنانی تاکید کردند که این همگرائی و همکاری نتایج مطلوبی داشته است.

نماینده مردم بجنورد درخانه ملت با اشاره به تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم ما آماده مقابله با این تهدیدها و تحریم‌ها هستند،حتی می توان گفت مردم یک قدم از مسئولان جلوتر هستند و بهتر است مسئولان نیز با اتحاد و وحدت، همپای مردم حرکت کنند تا با همکاری و اتحاد مردم و مسئولان توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

ثروتی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم نظام دستیابی به سوخت هسته‌ای برای برطرف کردن نیازهای کشوراست خاطرنشان ساخت: ما 10مرکز هسته‌ای را  مصوب کرده ایم که براساس آن  امسال باید به غیراز نیروگاه بوشهر یک نیروگاه دیگر را هم راه اندازی کنیم .بنابراین ضروری است که دو قوه در کنار هم بر دستیابی به این هدف مهم تلاش کنند تا هرچه سریعتر به خودکفایی در زمینه سوخت هسته ای برسیم .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهارامیدواری کرد با تداوم جلسات بین قوا اختلاف نظرات و دیدگاهها مرتفع شده و حرکت به سمت توسعه سریعتر از قبل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet