خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/06/01 12:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

حفظ وحدت فتوای فقهی رهبر انقلاب به مسئولان نظام است

**عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به دیدار چهارشنبه کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار مسائل بسیار مهمی از سوی معظم‌له مطرح شد که مهمترین آنها توجه دادن به ضرورت حفظ وحدت و بیان فتوای فقهی، واجب بودن اتحاد و حرام بودن تعمد در ایجاد اختلاف است.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با فارس با تاکید بر ضرورت تبعیت از مقام عظمای ولایت گفت: زمانی که ولی فقیه و رهبری معظم، از فریضه و حرام سخن می‌گویند، بر همگان به ویژه مخاطبان حاضر در همان جلسه، یعنی مسئولان نظام واجب است اطاعت‌پذیری را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

وی در همین زمینه گفت: کسانی‌که مرتکب خطا شده‌اند باید از اشتباهات گذشته بیرون آمده و در مسیر حق و درست قدم بردارند.

فرهنگی شرایط امروز جامعه را نیازمند وحدت و اتحاد دانست و گفت: با توجه به تبیین اوضاع داخلی و خارجی توسط رهبر معظم انقلاب و دشمنی دشمنان مردم و نظام که از هیچ کاری در ضربه زدن به ایران مضایقه نکرده‌اند و انواع توطئه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی را علیه مردم ایران ساماندهی کرده‌اند، برای همه مسئولان لازم است وحدت را بیش از پیش سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به رویارویی آشکار آمریکا با ایران، اظهارداشت: باید حساسیت و اهمیت موضوع را متوجه شد، در حالی‌که ایران خواسته خود را در قالب منطقی و قانونی در سیاست‌ خارجی پیش گرفته اما آنها مسائل را به سمت و مسیر غلط هدایت کرده و قصد بهره‌‌برداری به نفع خود را از آن دارند.

فرهنگی ادامه داد: مسئولان باید هوشیاری و اتحاد خود را حفظ کرده و کشور را به سمت منافع ملی هدایت کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در خارج از جریان اصولگرایی عده‌ای بوسیله آتش‌ افروزی، قصد دارند اختلافات طبیعی را بزرگنمایی کرده و آن را تبدیل به تفرقه و شکاف کنند و مسئولان دستگاه‌های مختلف را رو در روی هم قرار دهند.

وی در ادامه دیدار کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مسئولان باید با توجه به کلام و رهنمود روشنگرانه رهبر معظم انقلاب در عمل و رفتار به این فرمایشات التزام داشته و تحرکات آتش‌افروزان را بی‌ثمر کنند.

فرهنگی در پایان متذکر شد: به طور طبیعی کسانی‌که مسئولیت می‌پذیرند مسئولیت آنها چند وجهی است که یکی از وجوه آن دقت در مجموعه تحت مسولیت خود برای رخ ندادن تخلف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet