هدر موبایل
1389/06/01 12:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین‌نژاد:

آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات پروژه‌های عمرانی در کمیسیون عمران بررسی شد

**سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون، گفت: آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات پروژه‌های عمرانی در کمیسیون بررسی و میزان این تخصیص‌ها ۴۲ درصد اعلام شد.

محمدرضا حسین‌نژاد نماینده مردم شیروان و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: بررسی لایحه ماده 100 قانون شهرداری مصوب 1334 که اعاده شده از شورای نگهبان بود در این کمیسیون بررسی شد.

وی افزود: بعد از مصوبه جدید مجلس در خصوص ترکیب اعضای کمیسیون ماده 100 این قانون شورای نگهبان به آن ایراد گرفت.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: بر این اساس یا شورای مذکور در این ماده حذف می‌شود و یا نمایندگان در صحن علنی مجلس بر مصوبه قبلی خود اصرار کنند و این لایحه برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود.

حسین‌نژاد با بیان اینکه اعضای کمیسیون، بررسی نهایی این لایحه را به هفته آینده موکول کردند، گفت: همچنین بررسی طرح اصلاح ماده 8 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387 از دیگر دستورات کاری کمیسیون بود.

نماینده شیروان خاطرنشان کرد: این طرح نیز با اصلاحیه کمیسیون به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی خواهد شد.

وی با اشاره موضوع این طرح در خصوص واگذاری خانه‌های سازمانی نیروهای مسلح است، افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون قرار شد خانه‌های سازمانی شهر‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت و مناطق مرزی فروخته نشود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس به ارائه گزارش آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات سال 88 و چهار ماه سال 89 و مبادله موافقتنامه‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون اشاره و تصریح کرد: نماینده وزارت راه و ترابری با حضور در کمیسیون از تخصیص 42 درصدی اعتبارات پروژه‌های عمرانی خبر داد.

وی افزود:‌ضرورت این دستور کاری کمیسیون عمران آن بود که برخی دستگاه‌ها نسبت به این تخصیص‌ها اعتراض داشتند و معتقد بودند که میانگین این تخصیصات 7 درصد است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet