شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/01 12:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطهری:

تبعیت از قانون باعث عدم بروز اختلاف می‌شود

**نماینده مردم تهران گفت: اگر همه تابع قانون باشند مشکلی پیش نخواهد آمد و در واقع این مسئله می‌تواند ساز و کاری برای عدم بروز اختلاف در جامعه باشد.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، ضمن تاکید بر لزوم تقویت وحدت میان قوای کشور اظهار داشت: وحدت همراه با حفظ اصول خوب است ولی اگر قرار باشد که اصول زیر پا گذاشته شود، وحدت ارزشی نخواهد داشت.

وی افزود: گاهی اختلاف چیزی خوبی است بر این اساس باید گفت اختلافی که موجب اصلاح امور شود امری مثبت تلقی می‌شود.

مطهری بیان داشت: نمی‌توان گفت که وحدت به طور مطلق امر مثبتی است و از آن طرف هم نمی‌توان گفت که اختلاف به طور مطلق چیز خوبی است، بنابراین باید دید که وحدت بر اساس چه موضوعی و برای چه موضوعی و با چه کسی قرار است شکل گیرد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه باید به دنبال وحدت به همراه حفظ اصول باشیم، ادامه داد: طبق فرمایش رهبری، مجلس باید با دولت همراهی کند و البته باید با خطاهای دولت هم مبارزه نماید.

وی در این رابطه گفت: من با دامن زدن به اختلافات موافق نیستم، ولی با خود اختلاف در برخی موارد موافق هستم به طور مثال وقتی یک طرف می‌گوید که من قانون را اجرا نمی‌کنم طرف دوم نمی‌تواند سکوت کند و اگر سکوت کند در واقع خیانت کرده است، در اینجا طرف دوم باید با طرف مقابل برخورد کند و از ابزارهای قانونی خود استفاده کند تا کارها در مجرای قانونی خود قرار گیرد.

مطهری با بیان اینکه باید مقصر در مسائل اختلاف‌انگیز را پیدا کرد، اظهار داشت: باید ببینیم که شروع کننده اختلافات چه کسی است، کسی که منشاء اختلاف است باید مشخص شود و کسی که این اختلاف را آغاز می‌کند باید به نظر طرف مقابل تمکین کند.

نماینده مردم تهران در پایان تاکید کرد: اگر همه تابع قانون باشند مشکلی پیش نخواهد آمد و در واقع این مسئله می‌تواند ساز و کاری برای عدم بروز اختلافات در جامعه باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet