هدر موبایل
1389/06/01 12:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ساوه:

ساز و کارهایی برای اجرای فرمایشات رهبری تعیین شود

**سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص وحدت میان قوا گفت:‌ به طور طبیعی اختلاف سلیقه‌ وجود دارد؛ اما آنچه در فرمایش رهبری به آن اشاره شده، پرهیز از اختلاف سلیقه‌هایی است که منجر به عناد، دشمنی و تخریب یکدیگر می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در آیاتی از قرآن هم تاکید شده که مسلمانان با یکدیگر متحد باشند و انسجام داشته باشند تا دشمن سوء استفاده نکند، البته اختلاف سلایق تا حد متوسطی موجب پالایش استعداد جامعه می‌شود؛ اما اگر از حد خاصی عبور کند تبدیل به عناد، اختلاف و تخریب می‌شود که به استناد قرآن این خلاف شرع است.

وی افزود: مسئولان ما نشان داده‌اند که تابع ولایت فقیه و رهبری هستند و نصایح مقام معظم رهبری همواره کاربرد داشته، اما به اعتقاد من باید چارچوب‌های استاندارد را طوری تنظیم کرد که فرمایشات رهبری در ابعاد مختلف قابلیت اجرایی شدن پیدا کنند.

نماینده مردم ساوه در خانه ملت اظهار کرد: پیشنهاد من این است که هیات یا کمیته‌ای از سه قوه با تایید رهبری مشخص شوند تا ساز و کارهایی را مهیا کنند که خط قرمزهای روسای سه قوه مشخص شود و آن‌ها از آن عبور نکنند. در این صورت است که جامعه به سمت اصلاح می‌رود و اختلافی هم بروز نخواهد کرد.

اسلامی با بیان این‌که هر کس به فرمایشات رهبری عمل نکند باید در ولایی بودن او شک کرد، گفت:‌ قطعا همه نصایح رهبری را با گوش دل و جان می‌پذیرند اما این کافی نیست، و ما باید به دنبال تعیین ساز و کارهایی برای عملیاتی کردن این مباحث به ویژه در بحث وحدت ملی باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet