خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/11 12:48:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در نشست خبری (2)

نام جعلی برای خلیج فارس با هیچ یک از موازین تاریخی انطباق ندارد

رئیس مجلس با اشاره به جعل نام خلیج فارس توسط برخی کشورها گفت: اعراب راه های بهتری برای حفظ حیثیت خود دارند که یکی از این راه ها مقابله با حضور آمریکا در خلیج فارس است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در ادامه نشست خبری خود اظهار داشت: همسایگان عرب ما باید بدانند که ما خواهان حسن همجواری با آنان هستیم و ما خواهان صلح و ثبات در منطقه هستیم. موضوع نام جعلی برای خلیج فارس حرفی غیرمنطقی است که با هیچ یک از موازین تاریخی انطباق ندارد.

وی افزود: تعجب می کنم چرا بعضی کشورهای همسایه در خیلج فارس قوت و اعتبار خودشان را در این کارهای پوچ و بی ریشه جستجو می کنند در حالی که اعراب راه های بهتری برای حفظ حیثیت خودشان دارند که یکی از این راه ها مقابله با حضور آمریکا در خلیج فارس است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: توصیه من به همسایگان عرب این است که مطمئن باشند با این تغییرات و تحریفات، تاریخ تغییر نخواهد کرد و ملت ایران هم خلیج فارس را خلیج فارس می داند و این یک مساله ملی نزد ایرانیان است.

 

مساله مجلس هشتم یافتن راهکارهایی برای خدمت به مردم است

حدادعادل در خصوص رایزنی ها برای انتخاب رئیس مجلس هشتم، گفت: تصمیم گیرنده در این مورد خود مجلس هشتم خواهد بود و من برای چندمین بار تاکید می کنم مطمئن باشید در میان اصولگرایان بر سر قدرت نزاعی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: برخی از جریان های سیاسی مایلند به موضوع انتخاب رئیس مجلس هشتم رنگ کشمکش در میان اصولگرایان بدهند و اینگونه القاء کنند که یک اختلاف وجود دارد یا اختلافی بوجود خواهد آمد. من این رفتارها را نوعی شیطنت و واکنش در برابر وحدت اصولگرایان می دانم.

رئیس مجلس متذکر شد: اینکه چه کسی رئیس مجلس آینده شود مساله اصلی کشور و مجلس هشتم نیست بلکه مساله مهم مجلس آینده این است که برای تحقق وعده های داده شده به مردم و تامین مطالبات آنها چه باید کرد. مساله مجلس هشتم یافتن راهکارهایی برای خدمت به مردم، حل مشکلات کشور و همکاری با دولت و قوه قضاییه است.

ادامه دارد...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet