خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/01 13:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

ترکیه و برزیل در مذاکرات ایران با گروه وین حضور داشته باشند

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : طبیعی است که ترکیه و برزیل به عنوان دو عضو بیانیه تهران در مذاکرات تبادل سوخت ایران با گروه وین حضور داشته باشند.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با مهر در رابطه با احتمال حضور ترکیه و برزیل در مذاکرات آتی ایران با گروه وین بیان داشت: باتوجه به اینکه  که بیانیه تهران را نمایندگان سه کشور ایران ، برزیل و ترکیه تحویل آژانس دادند و این به آن معناست که در مذاکرات وین یک مجموعه سه کشوری طرف مذاکره خواهند بود .

وی تصریح کرد: همان گونه  که سه کشور ترکیه ، برزیل و ایران بیانیه تهران را به صورت یک مجموعه  امضا کردند وسپس  نمایندگان سه کشور به صورت رسمی این مذاکرات را تحویل آژانس دادند و با توجه به اینکه مبنای مذاکرات وین بیانیه تهران خواهد بود طبیعی است که در مذاکرات ایران با گروه وین ، سه کشور ایران ، ترکیه و برزیل به عنوان یک مجموعه درکنار هم حضور داشته باشند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در رابطه با حضور برخی کشورها در مذاکرات ایران با گروه 1+5 نیز گفت: این تصمیمی است که شورای عالی امنیت ملی اتخاذ خواهد کرد و هنوز نهایی نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet