هدر موبایل
1387/02/11 13:30:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در نشست خبری (3)

نامه ای که بین آقای احمدی نژاد و بنده رد و بدل شد به اندازه کافی روشن است

حدادعادل در خصوص نامه اخیر رئیس جمهور به وی گفت: نامه ای که بین آقای احمدی نژاد و بنده رد و بدل شد به اندازه کافی روشن است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی ادامه داد: هم آنچه ایشان خواستند بگویند در نامه مشخص بود و هم توضیحات من. اینکه انگیزه ها چه بوده، خارج از بحث ماست و بنده می توانم در آنچه به خودم مربوط است تصریح کنم انگیزه ای جز عمل به قانون و دفاع از حق مجلس نداشتم.

 

جلسه با منتخبان مجلس هشتم مفید بود

رئیس مجلس در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آقای لاریجانی اظهار داشتند که میهمانی منتخبان مجلس هشتم لزومی نداشت، نظر شما در این رابطه چیست؟ تصریح کرد: علت شرکت نکردن آقای لاریجانی در آن جلسه قطعا این بود که ایشان در آن ساعت در قم جلسه دیگری داشتند و شب قبل این موضوع را به من گفته بودند. البته ممکن است ایشان راجع به اصل جلسه هم نظری داشته باشند که نظرشان محترم است ولی ما تصور می کنیم آن جلسه مفید و لازم بود.

وی افزود: اینکه باب برگزار شدن یک جلسه من یک نظر داشته باشم و دیگری نظر دیگری داشته باشد این به معنای آن نیست که در میان اصولگرایان نزاع وجود دارد. ما گفتیم نزاع بر سر قدرت وجود ندارد نگفتیم اختلاف نظر وجود ندارد.

حداد ادامه داد: اصولگرایان این هنر خودشان را نشان داده اند که در عین حال که اختلاف نظر در میانشان وجود دارد می توانند این را به گونه ای مدیریت کنند که به وحدت آنان ضربه نزند. اصولگرایان تاکنون از این حیث موفق بوده اند و انشاالله در آینده هم همین روش ادامه پیدا خواهد کرد.

 

در مورد بودجه نامه ای به آقای احمدی نژاد نوشتم

رئیس مجلس با اشاره به نامه خود به رئیس جمهور در ارتباط با ضوابط اجرایی بودجه اظهار داشت: در مورد بودجه نامه ای به آقای احمدی نژاد نوشتم و نظر خودم را در مورد ضوابط اجرایی بودجه به اصلاح ایشان رساندم.

وی افزود: براساس قانون اساسی بررسی مغایرت یا عدم مغایرت مصوبات هیات دولت با قوانین مجلس از اختیارات رئیس مجلس است و مصوبات هیات دولت باید به مجلس ارسال شود. این کار عادی ماست و هر هفته هیات تظبیق گزارش مفصلی در اختیار من می گذارد و معمولا درصد کمی از این مصوبات مغایر تشخیص داده می شود و به اطلاع دولت رسانده می شود.

حدادعادل تصریح کرد: در دولت نهم درصد مصوبات مغایر با قوانین مجلس پایین بوده اما از جمله مواردی که مغایرت داشته ضوابط اجرایی بودجه بود که این مورد را مثل موارد دیگر به اطلاع دولت رساندیم. نمایندگان دولت هم در جلسات هیات تطبیق شرکت کردند و این بررسی ها ادامه دارد. روز گذشته هم آقای برقعی از دولت در کمیسیون برنامه حضور یافتند و دلایل دولت را توضیح دادند. کمیسیون هم کارگروهی را تشکیل داد تا کار بیشتری بر سر این اختلاف نظر انجام دهند.

وی افزود: قرار است نتیجه کار این کار گروه در اختیار بنده گذارده شود و من نهایتا نظر مجلس را به دولت ابلاغ خواهم کرد.

 

از همکاری با بخش خصوصی استقبال می کنیم

رئیس مجلس در خصوص بسته سیاستی بخش خصوصی در مورد مسکن، گفت: این یک پدیده مبارکی است که بخش خصوصی دیدگاه های خودش را برای حسن اجرای مسایل اقتصادی کشور مطرح کند. ما در حال بررسی همه پیشنهادات هستیم. مرکز پژوهش ها هم در باب مسکن و گرانی بررسی های گسترده ای را آغاز کرده است.

وی افزود: ما از همکاری با بخش خصوصی استقبال می کنیم و این همکاری را شروع کرده ایم.

ادامه دارد...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet