هدر موبایل
1387/02/11 14:01:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در نشست خبری (4)

تقدیر حداد عدل از مقام دکتر مطهری

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست خبری اش با خبرنگاران با اشاره به ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مطهری را تسلیت گفت و افزود: بنده وظیفه خودم می دانم ادای احترام ویژه به مقام ایشان بکنم.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که ایشان در ایجاد فضای فکری و فرهنگی جامعه و تبیین معارف اسلامی، تقویت رابطه حوزه و دانشگاه داشتند، تلاشی که در شورای انقلاب بر عهده داشتند و آثاری که از خود بر جای گذاشتند پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران بود.

وی در ادامه روز معلم را نیز به معلمان و تلاشگران عرصه آموزش و فرهنگ تبریک گفت.

رئیس مجلس روز کارگر را که همزمان با 11 اردیبهشت بود نیز تبریک گفت و افزود: باید از زحمات و تلاش این عزیزان نیز تقدیر به عمل آید.

 

تشکر از حضور مردم

حدادعادل از حضور مردم در مرحله دوم انتخابات تشکر کرد و افزود: مردم با گام دوم مجلس را تکمیل کردند و انشاالله مجلس هشتم بتواند در خدمت ملتی باشد که برای انتخاب نمایندگان هوشیاری خودشان را نشان دادند.

وی افزود: از نظر نتیجه هم مردم خط و مشی اصولگرایان را پسندیدند راهی که در انتخابات قبلی آغاز شده بود و در انتخابات مجلس هشتم ادامه یافت و این رویکرد ما را در پاسخگوی به نیازهای مردم مصمم تر می کند.

 

ارجاع گزارش مبارزه با مفاسد اقتصادی به مقامات قضایی

رئیس مجلس با اشاره به 10 اردیبهشت اظهار داشت: دهم اردیبهشت سالروز صدور فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

وی افزود: گزارش کمیسیون اصل 90 که روز گذشته بخشی از آن در صحن علنی قرائت شد نیز متناسب با همین موضوع بود.

وی افزود: ما در مجلس تلاش خودمان را به کار گرفتیم تا نقش خودمان را در مبارزه با مفاسد اقتصادی ایفا کنیم و در این ارتباط اگر قوانینی از سوی قوه قضاییه مطرح شده یا ارائه شود آن را به تصویب می رسانیم.

حدادعادل خاطرنشان کرد: سوال، استیضاح ، تحقیق و تفحص و تذکر از ابزارهای نظارتی مجلس است که هدف ما استفاده یهینه از این ابزارها بوده است.

وی گفت: کمیسیون اصل 90 یکی از بازوهای نظارتی مجلس شورای اسلامی است که همه تلاش خودش را به این امر متمرکز کرده بود و گزارش دیروز هم برایند این تلاش ها بود که نظارت بر پرونده های زمین خواری و تهیه گزارش در این خصوص از جمله محورهای گزارش بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: مشروح این گزارش برای روسای قوای مجریه و قضاییه ارسال خواهد شد تا با اقدامات قوه قضاییه به نتیجه نهایی برسد.

 

مخالفت یک نماینده نمی تواند تحقیق و تفحص را متوقف کند

خبرنگاری از حدادعادل در خصوص ممانعت یکی از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از دخانیات سوال کرد که وی در پاسخ گفت: آنچه مسلم است با مخالفت یا کارشکنی یک نماینده نمی توان جلوی کار تحقیق و تفحص را سد کرد.

وی افزود: تحقیق و تفحص ها مراحلی دارد که در آیین نامه داخلی به آن اشاره شده است. اگر تحقیق و تفحص در جمع کمیسیون مربوطه و هیات تحقیق و تفحص به قرائت آن رای داده شود به طور طبیعی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حدادعادل اظهار داشت: اما تاکنون تحقیق و تفحصی به هیات رئیسه واصل نشده است.

 

تعامل با دولت با تاکید بر حفظ جایگاه مجلس

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که تعامل مجلس هشتم و دولت نهم را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: مجلس بدون تعامل با دولت و دولت بدون تعامل با مجلس موفق نخواهد بود و این موضوع مختص به مجلس هشتم و دولت نهم نیست.

وی افزود: در مجلس هفتم تلاش بر این بود تا تعامل خوبی با دولت داشته باشیم. البته آنچه مسلم است اینکه ما باید بر حقوق قانونی مجلس تاکید کنیم و از سوی دیگر با یک نگاه دوستانه به دولت کمک کنیم.

وی افزود: رئیس جمهوری در نشست اخیر خود آمادگی خود را برای تعامل با مجلس هشتم اعلام کرده اند همه ما باید تلاش کنیم تا فضای کشور بدور از جنجال باشد و اگر مشکلی پیش می آید با زبان منطقی آن را حل کنیم و از شعله ورتر شدن آن جلوگیری کنیم.

 

چرا آمریکا به نیابت از اسرائیل با مسلمانان می جنگد؟

خبرنگاری با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: رایس اخیرا گفته است نیروهای حماس جنگجویان نیابتی ایران هستند ارزیابی شما در این خصوص چیست؟ گفت: خانم رایس بهتر بود می گفت آمریکا چرا به نیابت از اسرائیل با مسلمانان می جنگد و اگر کسی باید توضیح دهد مقامات آمریکایی هستند که باید بگویند چرا تا این اندازه از اقدامات اسرائیل در کشتار مسلمانان حمایت می کنند.

ادامه دارد...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet