شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/02/11 14:17:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در نشست خبری ( بخش پایانی)

جایگاه تحقیق و تفحص در آیین نامه داخلی مجلس مشخص است

رئیس مجلس در خصوص جایگاه تحقیق و تفحص در هفتمین دوره مجلس گفت: جایگاه تحقیق و تفحص در آیین نامه داخلی مجلس مشخص شده و اختیارات وسیعی را برای نمایندگان تعریف کرده است.

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی افزود: البته در خصوص کمیت تحقیق و تفحص و رابطه آن با تاثیرگذاری اش باید به یک نکته توجه کرد و آن اینکه تحقیق و تفحص ها باید به گونه ای باشد که نمایندگان بتوانند آن را به نتیجه برسانند و به سایر وظایف نمایندگی هم برسند.

 

تلاش برای اجرای مصوبه مجلس در خصوص بودجه 87

خبرنگاری از رئیس مجلس پرسید آیا شما در خصوص نحوه اجرایی بودجه 87 با دیوان محاسبات هم صحبت کرده اید؟ که وی در پاسخ گفت: وظیفه دیوان محاسبات نظارت بر انطباق مالی دستگاه هایی است که بودجه می گیرند.

وی افزود: بحث ما اینست که قانون بودجه به چه شکلی نهایی شود.

حدادعادل تصریح کرد: در حال حاضر مساله ما در بحث بودجه نرم افزاری است و اینکه آنچه به عنوان قانون بودجه تایید می شود کدام است.

وی افزود: تلاش ما براینست که آنچه مجلس تصویب کرده اجرا شود و این از حقوق مجلس است.

 

هیچ دستگاهی از خدمات کشوری مستثنی نیست

رئیس مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مجلس هفتم بارها از لایحه خدمات کشوری بعنوان یکی از افتخاراتش نام برده است اما اخیرا شنیده شد کردان معاون وزیر نفت از رئیس جمهور خواسته تا وزارت نفت از اجرای این قانون مستثنی شود ارزیابی شما در این خصوص چیست؟ گفت: هر قانونی که فرایند قانون اساسی را برای تصویب طی کند برای همه قوا لازم الاجراست.

وی افزود: قانون خدمات کشوری پیش بینی شده که دستگاهی از اجرای آن مستثنی نشود و چنانچه ما مصوبه ای بر استثنا شدن یک دستگاه از اجرای این قانون دریافت کنیم پس از انطباق با مصوبات مجلس و قوانین دیگر نظر خودمان را در این خصوص خواهیم گفت.

 

تصمیمی برای زمان برپایی نشست با منتخبان دور دوم گرفته نشده است

خبرنگاری در مورد لغو نشست هیات رئیسه با منتخبان دور دوم انتخابات از رئیس مجلس سوال کرد که وی در پاسخ گفت: هیات رئیسه هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است. ما تلاش می کنیم در فرصت باقیمانده به نحوی برنامه ریزی کنیم که بهترین استفاده را از زمان ببریم.

 

اقلیت و اکثریت برای همکاری و نه ستیز

خبرنگار دیگر در مورد نحوه تعامل مجلس هشتم با فراکسیون اقلیت سوال کرد که حدادعادل در پاسخ گفت: امید اینست که اگر تشکل های درونی تحت عنوان اقلیت و اکثریت در مجلس شکل می گیرد برای همکاری باشد و نه ستیزه.

وی افزود: ما در دوره هفتم تلاش کردیم دیوار فراکسیون ها کوتاه تر باشد و هویت مجلس به عنوان یک مجموعه یکپارچه بر تقسیم بندی های ثانویه غلبه داشته باشند.

 

تورم بار سنگینی بر دوش مردم

خبرنگاری با اشاره به قیمت برخی کالاها از جمله مرغ، گوشت و میوه از رئیس مجلس خواست تا به مردم برای حل معضل تورم راهکار ارائه کند که وی در پاسخ گفت: اینکه گرانی بار سنگینی روی دوش مردم دارد با آن موافق هستم و مصمم هستیم تا با استفاده از نظر کارشناسان برای کاهش فشار گرانی تلاش کنیم.

وی افزود: البته بحران اقتصاد محدود به ایران نیست و در حال حاضر همانطور که مطلعید بسیاری از کشورها با بحران و کمبود مواد غذایی مواجه هستند که این مساله بی ارتباط با خشکسالی نیست.

حدادعادل گفت: سخنان اخیر دبیرکل سازمان ملل مبنی بر تشکیل یک نیروی ضربتی برای حل بحران قحطی در همین راستا ارزیابی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet