خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/01 18:01:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

گزارش هیات تحقیق و تفحص از بانک‌ها در زمان قانونی آماده نمی‌شود

**یک عضو هیات تحقیق و تفحص از بانک‌ها تصریح کرد: گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها در مدت زمان قانونی یعنی در ۶ ماه آماده نمی‌شود و باید برای ارائه گزارش نهایی از مجلس فرصت بگیریم.

"سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: تحقیق و تفحص از بانک ها چند ماهی است که شروع شده و اعضای این هیات هر کدام مسئول تحقیق و تفحص از یک یا چند بانک هستند.

 وی ادامه داد: هیات تحقیق و تفحص از بانک ها دبیرخانه ای در بانک مرکزی تشکیل داده که نمایندگان مجلس و کارشناسان هیات رئیسه مجلس در آن مستقر هستند.

موسوی لارگانی خاطر نشان کرد: بنده عضو تحقیق و تفحص از بانک ملی و بانک توسعه تعاون هستم؛  در هر کدام از این بانکها کارشناسانی مستقر هستند و عملکرد بانک ها را بررسی می کنند نمایندگان نیز عملکرد کارشناسان را زیر نظر دارند و مسائل مربوط به وصول معوقات بانکی را پیگیری می کنند.
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی درباره زمان ارائه گزارش هیات تحقیق و تفحص به مجلس، یادآور شد: به احتمال زیاد گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد بانکها در مدت زمان قانونی (ظرف مدت 6 ماه) آماده نمی شود و باید برای ارائه گزارش نهایی از مجلس فرصت بگیریم.

نماینده فلاورجان در مورد نتایج به دست آمده از تحقیق و تفحص گفت: از آنجایی که گزارش باید به هیات رئیسه مجلس تقدیم شود ممکن است رسانه ای کردن آن مشکلاتی به وجود آورد، از این رو باید صبر کرد تا گزارش تقدیم هیات رییسه شود.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از بانکها در نهایت وظیفه هیات را اینگونه بیان کرد: برنامه اصلی هیات تحقیق و تفحص رسیدگی به وامهای بالای یک میلیارد تومان است. وامهایی که وثیقه های آن اشکال دارد و یا بر اساس رابطه پرداخت شده و ضابطه ها در پرداخت رعایت نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet