خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/01 18:39:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون عمران خبر داد:

پشنهاد کارگروه مسکن و شهرسازی برای بیمه کارگران ساختمانی

**نماینده مردم شیروان در مجلس با اشاره به تشکیل کارگروه مسکن و شهرسازی، گفت: کارگروه مسکن و شهرسازی جهت رفع مشکل بیمه کارگران ساختمانی تشکیل و پشنهادی ارائه کرد.

"محمدرضا حسین‌نژاد"در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری جلسه این کارگروه، اظهار داشت: امروز دوشنبه اول شهریور، اعضای کارگروه در محل کمیسیون عمران مجلس تشکیل جلسه داد و بر سر موضوع بیمه کارگران ساختمانی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

وی ادامه داد: معاونان وزارتخانه‌های رفاه و تامین اجتماعی و مسکن و شهرسازی نیز در این جسله حضور پیدا کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کارگروه مسکن و شهرسازی کمیسیون برای رفع مشکل قانون بیمه‌های کارگران ساختمانی، پیشنهادی ارائه کرد، افزود: طبق قانون بیمه کارگران ساختمانی، کارفرما می تواند بین صفر تا 4 درصد بیمه کارگر خود را متقبل شود، در حال حاضر کارفرما موظف به پرداخت 4درصد است که این موضوع فشار بسیاری به کارفرمایان وارد کرده است.

وی ادامه داد: کارگروه مسکن و شهرسازی برای رفع این مشکل به دو وزارتخانه مربوطه پیشنهاد داد بیمه کارگران ساختمانی را یک درصد در نظر گرفته شود.

حسین نژاد افزود: همچنین اعضای کارگرو پیشنهاد دادند، کافرما در مرحله اولیه ساخت و ساز مبلغ 24 درصد از سهم کارفرما از بیمه کارگر را پرداخت و مابقی را براساس پیشرفت فیزیکی ساختمان پیگیری شود.

حسین نژاد تاکید کرد: این مسئله در حد پیشنهاد بود و هیچ رای و تصمیم گیری در جلسه امروز کارگروه صورت نگرفت.

در کمیته مسکن و شهرسازی محسن نریمان نماینده مردم بابل، محمدعلی رضایی نماینده مردم تربت حیدریه، محمدامین فرج‌زاده نماینده مردم بندرعباس، علی اکبر اولیا نمانیده مردم یزد و صدوق، حمیدرضا پشنگ نماینده مردم خاش، احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر و نصرالله کمالیان مردم فاروج به نمایندگی از کمیسیون عمران حضور دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet