هدر موبایل
1387/02/11 16:03:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

سادات‌موسوی: وزارت کشور یک قانون جامع و کامل در مورد برگزاری انتخابات تهیه کند

نماینده مردم مبارکه گفت: وزارت کشور در اوایل دوره هشتم با همکاری نمایندگان دوره و ادواری کنگره‌ای را برگزار نماید و قوانین گذشته و حال و ضرورتهای تحول آن و نیز وظایف و اختیارات هر یک از مسؤولین اجرا و نظارت را در قالب پیش‌نویس یک قانون جامع و کامل ارائه کند.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "سیدمحمدجعفر سادات‌موسوی" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حضار محترم، همکاران گرامی، ملت بزرگ ایران، مردم شریف شهرستان مبارکه و موکلین این خدمتگزار در مجلس شورای اسلامی! آنچه امروز بعنوان سخنرانی بعرض می‌رسانم به درخواست شخصی از تاریخ 27/1/87 به این تاریخ موکول شده است و اکنون بدون تأثیر از نتایج انتخابات فقط در انجام وظیفه نمایندگی و با استفاده و با استناد اصل 84 و صدر اصل 86 قانون‌اساسی است، امید است به جهت ایفاء آن مورد شماتت و انواع محرومیتها و یا آنچه در قسمت دوم اصل 86 آمده است قرار نگیرم. لازم می‌دانم نخست از مردم حوزه انتخابیه از مشارکتشان در دو مرحله انتخابات بویژه از کسانیکه علی‌رغم ایجاد موانع، تخریبهای سازمان داده شده علیه اینجانب و در حمایت از جریان و جناح خاص اصولگرایی تمامیت‌خواه و خودگرا به این خدمتگزار بعنوان اصولگرایی مستقل رأی دادند تشکر کنم. اکنون موارد زیر را بعرض می‌رسانم:

1ـ مشارکت مردم اگرچه قابل تقدیر و تحسین است ولیکن باید بپذیریم و بپذیرند که بار سنگین تورم بر عموم و اقشار جامعه در مشارکت آنان تأثیرگذار بوده است و از اظهارات برخی مسؤولین در رسانه‌ها و مصاحبه‌ها که میزان مشارکت را 10 درصد بیشتر قلمداد نموده‌اند متعجب هستم. از ریاست محترم جمهوری که خود به منتقدین سیاستهای اقتصادی دولت پیوسته است می‌خواهم فرافکنی ننموده و بجای تغییر وزیر اقتصاد و دارایی، نظریه‌های کارشناسی و اقتصادی وی و کارشناسان را برنامه دولت قرار دهد و کشتی سرگردان اقتصادی دولت را به قطب‌نما مجهز و به ناخدایی رهپیموده بسپارد. اگرچه مجلس هفتم در برخی مصوبات در پاسخ به لوایح درخواستی دولت دچار شعارزدگی حمایت از دولت آقای احمدی‌نژاد گردید و از نظریات کارشناسی فاصله گرفت و در افزایش نقدینگی و تورم سهیم گردید؛ البته بسیاری از سیاستهای خود دولت از جمله اصرار بر تسهیلات مسکن علی‌رغم نظریه ریاست سابق بانک مرکزی که به استعفاء وی انجامید و افزایش اعتبارات عمرانی، عامل تورم و گرانیهای اخیر گردید ولیکن بارها مجلس شورای اسلامی از سوی رئیس جمهور متهم به عاملیت در تورمها و مشمول بی‌مهری‌ها گردید. در آستانه انتخابات افزایش نرخ خدمات دولتی چون گاز، برق، آب و بسیاری از اقلام مواد غذایی زمینه‌سازیها برای آن بود که تیر اتهام تورم بسوی نمایندگان مجلس هفتم نشانه رود تا آنان را که می‌توانند عزل و آنان را که می‌خواهند بطور سازمان یافته بعنوان تکلیف الهی نیروهای انقلابی و ارزشی- همان اظهاراتی که در جمع مسؤولان بسیج دانشگاههای کشور گفته شد و مورد اعتراض و انتقاد جمعی دلسوزان از جمله حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین آقای حاج‌سیدحسن خمینی قرار گرفت - از تیر اتهام سپر شوند و برای آنان رأی بگیرند و با گذر حتی از عمومیت عنوان اصولگرایی به مجلس آورند.

حتی آنانکه روزی همسنگران و همسویانشان در تشنگی وادی خدمت بودند بجهت عدم اعتکاف در مسیر وزش رایحه خدمت از لیست اصولگرایان حذف شوند. تفسیر تنگ‌نظرانه و انحصارطلبی از برخی جناحهای اصولگرا که به انشعاب در طیف اصولگرایان در مجلس هفتم و در انتخابات مجلس هشتم گردید.

آنچه بعنوان انتقاد از بزرگان و عقلاء  اصولگرایان جبه متحد اصولگرایان باید بگویم، عدم ارائه تعریف از مبانی اصولگرایی بدون تأثیرپذیری از گروه خاص که به تمامیت‌خواهی به جهت تسلط بر قدرت و اقتدار اجرایی کشور مشهود است و حاکمیت این تعریف در سراسر کشور که این موجب تقویت اصولگرایان و عدم فرسایش سیاسی آنان خواهد شد که به جهت عدم توجه به آن در بسیاری از حوزه‌ها و شهرستانها و استانها اینگونه شد.

همکاران گرامی! ارائه طرح دوفوریتی اصلاحی برخی مواد قانون انتخابات و بخشی‌‌نگری مشکلات هر انتخابات چاره کار نیست. آن هم در پایان دوره که قطعاً‌ بر حسب تجارب نمایندگان هر دوره در پایان و سومین سال نمایندگی خود به فکر اصلاح قانون انتخابات افتاده و وزارت کشور نیز لوایح اصلاحیه را تقدیم می‌نماید. اینجانب پیشنهاد می‌نماید وزارت کشور در اوایل دوره هشتم با همکاری نمایندگان دوره و ادواری و مسؤولین برگزاری چند دوره انتخابات مجلس کنگره‌ای را برگزار نماید و اندیشمندان در قوانین گذشته و حال و ضرورتهای تحول آن و نیز وظایف و اختیارات هر یک از مسؤولین اجراء و نظارت با مشارکت آنان پیش‌نویس یک قانون جامع و کامل را ارائه و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

مردم شریف شهرستان و حوزه انتخابیه! اینجانب بعنوان خدمتگزاری اصولگرا در دوره هفتم انجام وظیفه نمودم و خدا را گواه می‌گیرم آنچه گفتم یا نمودم در راستای قسم و سوگندی بود که در آغاز دوره هفتم طبق اصل 67 قانون‌اساسی خوردم. اگر در انتخابات ریاست جمهوری با معرفی حضرت آقای هاشمی‌رفسنجانی بعنوان کاندیدای اصلح اعلان موضع نمودم در راستای تشخیص مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور و توانمندی معظم‌له در حل مشکلات مذکور بوده است که ضمن احترام به دیگر کاندیدای ریاست جمهوری دوره نهم و رئیس جمهوری منتخب آقای دکتر احمدی‌نژاد، اکنون نیز با تشدید مشکلات اقتصادی اخیر بر انتخاب خویش استوارم و هزینه آنرا که به گمان برخی از دوستان از آن است، چون کارشکنیها، تخریبها، موضع‌گیریهای جناحی و تشکیلاتی پرداخته و می‌پردازم. آنچه بی‌مهریها را از ناحیه برخی دوستان و هم‌کیشان بر من آسان و قابل تحمل می‌نماید پایبندی به استقلال و قسم و سوگندی است که خورده‌ام با انحصارطلبی و درون‌گرایی مخالف بوده و هستم. امید است شما آن را بشناسید و به وظیفه خود عمل نمایید.

در پایان از مسؤولین استان در پیگیری مصوبات هیأت دولت در سفر ریاست محترم جمهوری در سال 85 از جمله اجراء مصوبه شهرک صنعتی دوم و مساعدت و همکاری وزارت مسکن و شهرسازی را در کاهش نرخ واگذاری اراضی تصاحب نموده در طرح شهرک جدید مجلسی به این طرح و خروج شهرستان از بن‌بست بیکاری و ورود به مسیر اشتغال و نیز اجراء کامل افزایش 100 هکتار به شهرک صنعتی سه راهی مبارکه را، و نیز اجراء ناحیه صنعتی مواد غذایی ده‌سرخ را جهت حل مشکل اشتغال خواستارم. توجه صنایع منطقه و صدور دستور وزیر محترم صنایع را به صنایع فولاد و سیمان و سایر کارخانجات و شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد و الویت دادن در جذب نیرو و استخدام از شهرستان خواستارم و وزیر کار را به این دعوت فرا می‌خوانم.

از وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و نیز سازمان حفاظت محیط‌زیست توجه ویژه به سلامت مردم منطقه و حذف آلودگیهای صنایع منطقه را که سلامت مردم را در مخاطره قرار داده است که از آمار بالاترین رقم بیماری M.S در استان و استان در کشور را دارا می‌باشد، خواستارم.

ضمناً از وزیر نیرو هم درخصوص آب آشامیدنی و آب کشاورزی شهرستان بذل توجه وی را خواستارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet