هدر اصلی
1389/06/01 19:24:00
سرویس سیاسی
با حضور وزیر منابع طبیعی صورت گرفت؛

بررسی مسئله قاچاق نفت در پارلمان کردستان عراق

**مسئله قاچاق نفت از کردستان عراق روز گذشته با حضور وزیر منابع طبیعی در پارلمان این منطقه بررسی شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری ایبا عراق، روسای کمیسیون های پارلمان کردستان عراق در نشستی که با "آشتی هورامی" وزیر منابع طبیعی این منطقه داشتند دستور دادند تا بدون داشتن مجوز از وزارت صادرات منابع طبیعی حتی یک بشکه نفت هم از منطقه صادر نشود.

بر اساس این گزارش، "سوزان خاله شهاب" رئیس کمیسیون کرد پارلمان کردستان عراق اظهار داشت: در پارلمان مسئله صادرات و تولید نفت در پالایشگاه ها بررسی شد و قرار براین شد که بیشتر نفت تولید شده در تولید سیمان به کار رود و مقدار باقی مانده طی مزایده علنی فروخته شود و به بندر عباس منتقل شود تا از طریق شرکت های واسطه برای فروش به بازار جهانی ارائه شود.

شهاب افزود: وزارت منابع طبیعی و پارلمان روز گذشته به نقاط مشترکی در مورد نفت از جمله ادامه اجرای مزایده های علنی توسط دولت و شفافیت اجرای آنها و ایجاد صندوقی برای قرار دادن سود فروش نفت برای اجرای پروژه های دولتی رسیدند و همچنین این موارد باید در پارلمان مورد موافقت قرار بگیرد و تصویب شود.

وزیر منابع طبیعی منطقه نیز از روسای کمیسیون ها و نمایندگان خواست تا درستی اجرای این موارد را دنبال کنند.

این نشست به دنبال درخواست برخی از نمایندگان پارلمان کردستان در مورد رسیدگی به قاچاق نفت به خارج از منطقه کردستان عراق که از سوی دولت منطقه نفی شده بود برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet