هدر موبایل
1389/06/02 08:54:00
سرویس اقتصادی
محمدرضا خبازبااشاره به تعهدنامه هنگام افتتاح حساب برای دریافت یارنه نقدی:

گرفتن تعهد برای برداشت از حساب‌ها از اختیارات دولت است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها تعهدنامه هنگام افتتاح حساب لحاظ نشده است اما در زمان اصلاحیه لایحه این بند الحاقی تصویب می‌شود.

"محمدرضا خباز" نماینده کاشمر و بردسکن و خلیل آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره تعهد کتبی الکترونیکی از مردم بابت دریافت یارانه نقدی گفت: متاسفانه این بند در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نبود اما انجام این کار جزء اختیارات اجرایی است ودولت می‌تواند این کار را انجام دهد.

خباز یاد آور شد: اگر تعهدنامه دریافتی هنگام افتتاح حساب برای دریافت یارانه نقدی در خود قانون می‌آمد از قوت بیشتری برخوردار بود، ولی حالا که دولت غفلت کرده و آن را در قالب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نیاورده است می‌تواند بدون منع قانونی و در قالب شرط ضمن عقد آن را اجرا کند.

وی ادامه داد: دولت امانتدار امکانات کشور است اگر کسی به واسطه اطلاعات غلط به سیستم، درآمد ناروایی کسب کند باید ابزاری برای برخورد با او وجود داشته باشد.

نماینده کاشمر تصریح کرد: اگر کسی برای دریافت یارانه نقدی آمارغلط ارائه بدهد مجرم است و حداقل کیفر این است که منابع مالی کسب کرده را به دولت برگرداند.

 عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: در لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها تعهد نامه هنگام افتتاح حساب لحاظ نشده است اما در زمان اصلاحیه لایحه این بند الحاقی تصویب می‌شود.

در وکالتنامه دریافتی هنگام افتتاح حساب برای دریافت یارنه نقدی آمده است: به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اجازه می‌دهم؛ در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده در فرم اطلاعات اقتصادی خانوار یا به هر دلیل دیگر یا اشتباه واریزی به حسابم، معادل کلیه وجوهی که به ناحق و بر خلاف مفاد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و مقررات و ضوابط اجرایی آن واریز شده است از حساب‌های اینجانب برداشت نماید و بانک‌های مربوطه با اعلام سازمان، مکلف به انجام آن هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet