عید سعید فطر
1389/06/02 09:54:00
سرویس فرهنگی

نگرانی اسلامی پناه از پیامدهای ماده 23 لایحه حمایت از خانواده

**نائب دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از فضاسازی‌های بیرونی نسبت به برداشت‌های غلط از ماده ۲۳ لایحه حمایت از خانواده گفت: اضافه کردن ماده ۲۳ از طرف دولت ضروری نبوده و نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه موجب افزایش آمار طلاق می‌شود.

"علی اسلامی" پناه در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت گفت: با اینکه تعدد زوجات امری پذیرفته شده در فقه ماست اما تاکیدی بر آن نیست.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون مدنی ما نکاء به عنوان چند همسری آمده است، اما تاکیدی بر آن نیست و طبق نظرات علما هم امری مباح است اما اینکه ازدواج مجدد به شکل قانون درآید ممکن است در جامعه ایجاد التهاب کند.

اسلامی پناه در خصوص لزوم اضافه شدن این ماده به لایحه حمایت از خانواده گفت: این ماده در لایحه ای که توسط قوه قضائیه تنظیم شد وجود نداشته و از آنجا که شیوه تحویل لوایح قوه قضائیه به مجلس از طریق دولت و وزارت  دادگستری است، در این پروسه، دولت این ماده را به لایحه حمایت از خانواده اضافه کرده است و ما هنوز پی نبرده ایم که انگیزه دولت از اضافه کردن این لایحه چه بوده است؟

نائب دوم کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس در خصوص مشکلاتی که ممکن است تصویب ماده 23 لایحه حمایت از خانواده ممکن است برای خانواده ها به وجود آورد گفت: افزایش آمار طلاق در خانواده نشان از بحران در این نهاد اجتماعی  است و این بحران ناشی از 2 دلیل ریشه ای است. اول، بحران در وضع اقتصادی و دیگری تعدد زوجات که عامل اصلی طلاق در بسیاری از خانواده ها است.

اسلامی پناه با بیان اینکه وقتی مساله تعدد زوجات در فرهنگ ما پذیرفته نیست افزود: چرا باید با این وضعیت  مشکل را دو چندان و جامعه ر ا دچار تنش کنیم.

نماینده جیرفت و عنبرآباد تاکید کرد: در حال حاضر که آمار طلاق نگران کننده است طرح این موضوع با توجه به اوضاع بد اقتصادی به صلاح جامعه نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet