هدر اصلی
1389/06/02 10:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

مهمترین راه نفوذ دشمن در جامعه ایجاد اختلاف است

**نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه مهمترین راه نفوذ دشمن در جامعه "ایجاد اختلاف " است، گفت: هر فردی که ادعای مبارزه با دشمن و ادعای اعتلای اسلام را دارد، باید میزان ضربه‌پذیری ما را در برابر دشمن کاهش دهد.

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در خصوص بیانات هفته گذشته رهبر انقلاب در جمع کارگزاران نظام که حفظ وحدت در جامعه را یک فریضه عنوان کردند، اظهار داشت: رهبر انقلاب همان کیش امام‌حمینی (ره) را دارند.

وی با بیان اینکه دعوت به وحدت مانند دعوت به تقوا در نماز جمعه و یک اصل کلی برای نظام است، گفت: این به معنای آن نیست که ما وحدت نداریم چرا که اگر وحدت نداشتیم 30 سال در مقابل بزرگترین قدرت‌های دنیا نمی‌توانستیم بیایستیم.

نوباوه در عین حال با یادآوری اینکه رهبری دیده‌بان ملت هستند و آنچه را که حس می‌کنند، بیان می‌کنند، گفت: به لطف الهی در جامعه ما وحدت وجود دارد و اختلاف‌نظرها در اصول انقلاب نیست.

نوباوه در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس گفت: مقام معظم رهبری همواره در خصوص دولت،‌ مجلس و سایر قوا همواره صحبت می‌کند و هیچ اختلافی اصولی و غیر قابل حل بین دولت و مجلس وجود ندارد البته اختلاف‌نظرها همیشه بوده و باید هم باشد.

وی با تأکید بر اینکه وظیفه همه آحاد ملت و مسئولان عمل به نظرات رهبری است تا وحدت در جامعه حفظ شود، گفت: خطاب رهبری بیشتر به مسئولان برمی‌گردد چرا که ملت ما مردمی بسیار متدین هستند. البته ما نیز نباید اعمال شبهه‌ناک انجام دهیم و احساس عدم وحدت را در جامعه ایجاد کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با مناسب خواندن شرایط امروز کشور، گفت: علت رشدی که به لطف خدا در همه امور کشور داشته‌ایم، همین همدل بودن مردم کشورمان است.

نوباوه در ادامه با تأکید بر اینکه ملت و مسئولان در اصول با یکدیگر هیچ اختلافی ندارند و جامعه ما پویا و زنده است، گفت: تجربه ثابت کرده هر جا که ما وحدت‌مان خدشه‌دار شده و شکافی ایجاد شده، این شکاف دقیقاً همان جایی‌ست که دشمن می‌خواهد و از این شکاف سوء استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: هر فردی که ادعای مبارزه با دشمن و ادعای اعتلای اسلام را دارد، باید میزان ضربه‌پذیری ما را در برابر دشمن کاهش دهد. اگر خودمان وحدت جامعه اسلامی را مخدوش کنیم، یعنی به دشمن اجازه ورود داده‌ایم، پس نمی‌توانیم یک انقلابی و مسلمان خوب باشیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بهترین روش این است که در ابتدا راه نفوذ دشمن را شناسایی و آن را سد کنیم.

نوباوه همچنین با ذکر این نکته که همه می‌دانند که مهمترین راه نفوذ دشمن در جامعه "ایجاد اختلاف " است، عنوان کرد: دشمن سعی کرد در مسائل پس از انتخابات شرایطی در کشور ایجاد کند، اما همه شاهد بودیم زمانی که مردم احساس کردند اصول و مقدسات اسلامی آنها در خطر است در 9 دی انجام دادند، حرکت ملی انجام دادند.

وی در خاتمه گفت: ملت با حضور گسترده در 9 دی می‌خواستند بگویند که در اصول هیچ اختلافی ندارند. در جامعه‌ای که اختلاف سلیقه وجود نداشته باشد، آنجا جامعه زنده‌ای نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet