خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/02 10:58:00
سرویس سیاسی
فروزش:

نشست‌های مشترک قوا، روند قانونگذاری را کوتاه می‌کند

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برگزاری نشست مشترک بین قوا به کوتاه شدن روند قانونگذاری کمک خواهد کرد گفت: یکی از مشکلات در مسیر قانونگذاری عدم اطلاع از نظرات کارشناسی و فنی قوای دیگر است که این نشست‌ها کمک خواهد کرد سریع‌تر به نتیجه واحدی برسیم.

"پیمان فروزش" نماینده مردم زاهدان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن نشست مشترک دولت و مجلس اظهار داشت: این نشست‌ها در ایجاد و تفاهم و تعامل و نزدیکی نظرات و کارهای کارشناسی بین دولت و مجلس نقطه عطف و تفاهم خوبی است تا از این طریق نقطه‌نظرات و اختلافاتی که از لحاظ کارشناسی و فنی وجود دارد سریعتر حل شده و به یک راهکار عملی برسد.

وی با تاکید بر اینکه این نشست‌ها باید در سطح سه قوه برگزار شود افزود: در حال حاضر نشست‌ها بیشتر با قوه مجریه برگزار می شود، اما لازم است که مجلس با قوه قضائیه هم وارد مذاکره و نشست مشترک شود و انتظار می‌رود که سریعتر هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: عدم برگزاری نشست با قوه قضائیه موجب ایجاد ضعف‌ها و کاستی‌ها در برخی زمینه‌ها شده است و می‌طلبد که این نشست‌ها سریعتر پیگیری شود تا با جوانب کلی قضیه، همه مسائل را پیگیری کنیم.

عضو فراکسیون اقلیت با تاکید بر اینکه این نشست‌ها به کوتاه شدن روند قانونگذاری منجر خواهد شد خاطرنشان ساخت: روند قانونگذاری در کشورها پیچیده و طولانی است و یکی از مشکلات در مسیر قانونگذاری عدم اطلاع از اهداف و نظرات کارشناسی قوای دیگر است که موجب شده ما قانونی را مصوب می‌کنیم که در مرحله اجرا با مشکل مواجه شود لذا باید نشست‌های بیشتری برگزار شود تا به نظرات واحدی برسیم.

نماینده مردم زاهدان با اشاره به برگزاری نشست‌ها در سطح گروههای کوچک و تخصصی اظهار داشت: پیشنهادی که رئیس جمهور دارند مبنی بر این که یک دستور کار مشخص برای این نشست‌ها وجود داشته باشد ناظر بر همین مساله است که امیدواریم جدی گرفته شود.

فروزش در ادامه با انتقاد از وقفه طولانی در برگزاری این نشست‌ها خاطرنشان ساخت: در هر جلسه‌ای که برگزار می‌شود تاکید می‌شود که جلسات بیشتر و در زمان نزدیکتری برگزار شود اما عملا تحقق پیدا نمی‌کند ولی اگر جدی‌ گرفته شود مطمئنا تاثیرات و نتایج بهتری خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet