هدر اصلی
1389/06/02 11:06:00
سرویس اقتصادی
در دیدار عزتی با وزیر نیرو صورت گرفت:

دعوت از وزیر برای بازدید از روند کند سدهای سیمره و دویرج

**نماینده شهرستان‌های دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی با مجید نامجو وزیر نیرو دیدار کرد. وی در دیدار با وزیر نیرو با اشاره به وعده سال گذشته مسئولان برای آبگیری سد سیمره تا پایان سال ۸۸ گفت: تا به حال سد سیمره آماده آبگیری نشده است.

"علی عزتی" در گفتگو با طنین غرب با انتقاد از عقب بودن عملیات اجرایی سد سیمره و سد دویرج نسبت به برنامه زمان‌بندی شده خواستار بازدید وزیر نیرو از سدهای در دست اجرای جنوب استان ایلام شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام تأکید کرد: در حالی‌که سد سیمره بعد از وعده‌های چند باره مسئولان سد هنوز آبگیری نشده، امسال نیز مدیر این طرح اواخر امسال را برای آبگیری سد پیش‌بینی کرد تا آبگیری این سد بعد از 17 سال همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: سد سیمره که از سال 72 آغاز شده هم‌اکنون پس از گذشت 17 سال با وجود اختصاص اعتبارات مختلف و کلان هنوز آبگیری نشده و ساخت سد به دلایل مختلف عقب افتاده است.

وی افزود: سد و نیروگاه سیمره علاوه بر اینکه یک طرح ملی ویژه برق آبی محسوب می‌شود در توسعه و پیشرفت استان‌های غرب کشور نیز نقش بسزایی خواهد داشت. عزتی با اشاره به تخصیص ۱۴ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته برای آغاز عملیات اجرایی سد میمه خواستار تسریع در آغاز عملیات اجرایی این سد در شهرستان دهلران شد.

نماینده دهلران، دره‌شهر و آبدانان همچنین آغاز عملیات اجرایی سد سیکان دره‌شهر را یکی از مطالبات بحق مردم عنوان کرد.

عزتی نداشتن برق صنعتی را یکی از موانع پیشرفت و توسعه بخش صنعت در آبدانان عنوان و خاطرنشان کرد: ولتاژ برق در این شهرستان ضعیف است و امیدواریم با رفع موانع ضعف ولتاژ در آبدانان به‌طور کامل برطرف شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه همچنین خواستار اجرای مصوبه هیأت دولت مبنی بر مجوز برداشت آب از سیمره و کرخه برای اراضی شهرستان‌های دره‌شهر و دهلران شد.

گفتنی است با دعوت عزتی از نامجو وزیر نیرو مقرر شد ضمن بازدید از سدهای سیمره و دویرج از نزدیک در جریان روند اجرایی این سدها قرار گیرد و همچنین عملیات اجرایی سدهای سیکان و میمه شروع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet