روز مجلس
1387/02/13 14:54:00
سرویس سیاسی
به مناسبت گرامیداشت مقام معلم

حدادعادل با معلم ریاضی دوره دبیرستان خود دیدار کرد

رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت مقام معلم به دیدن قدرت‌الله حسینی شاه مرادی معلم ریاضی دوره دبیرستان خود رفت و روز معلم را به وی تبریک گفت.

غلامعلی حدادعادل در این دیدار سالروز شهادت استاد مطهری را فرصتی برای ادای احترام به این معلم شهید و هم‌چنین فرصتی برای ادای احترام به مقام سایر معلمان دانست و تصریح کرد: ان‌شاءالله بتوانیم کاری بکنیم که زحمات معلمان هدر نرود.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: تجربه درس خواندن در دبیرستان علوی باعث شد که تعلیم و تربیت محور توجه ما قرار گیرد و در هر سمتی که هستیم باز گرایش‌مان به تعلیم و تربیت باشد.

نماینده مردم تهران راه اصلاح جامعه را توجه به تعلیم و تربیت ذکر و بیان این‌که استاد مطهری تربیت روح را از توجه به جسم جدا نمی‌دانستند، تصریح کرد: استاد مطهری اگر می‌دید که دانش‌آموزی در سرما لباس کافی ندارد، به این موضوع توجه کرده و درصدد حل آن برمی‌آمد؛ به غذا خوردن و زود خوابیدن دانش‌آموزان ‌توجه ویژه‌ای داشته و در حقیقت "عقل سالم در بدن سالم" را مورد توجه قرار می‌داد.

لازم به ذکر است در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید علی‌رضایی معلم ورزش دوره دبستان رییس مجلس و تعدادی از هم شاگردای‌های حدادعادل از جمله کمال خرازی وزیر امور خارجه دولت خاتمی و نعمت‌زاده معاون وزیر نفت نیز حضورداشتند، و هر کدام از هم کلاسی‌های حدادعادل به بیان خاطراتی از دوران مدرسه خود پرداختند.

 

درمجلس آینده باید نظارت را جدی تر بگیریم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم نظارت جدی تر مجلس هشتم ، فراهم آوردن زمینه خدمت معلمان با تامین امکانات آموزشی و بهبود روش ها و همچنین رفع مشکلات معیشتی آنان را از راههای ائتلای جایگاه معلمان در جامعه برشمرد.

غلامعلی حداد عادل پیش از ظهر امروز در حاشیه دیدار با معلم ریاضی دوره دبیرستان خود به مناسبت بزرگداشت هفته معلم در جمع خبرنگاران در خصوص راه های حفظ شان معلمان اظهار داشت: ائتلای جایگاه معلمان از دو طریق میسر است؛ یکی فراهم آوردن زمینه خدمت آنها در آموزش پرورش با تربیت معلم مقتدر و نیرومند و تامین امکانات آموزش و بهبود روش ها و دیگری رفع مشکلات معیشتی معلمان .

وی افزود: دولت و مجلس در هر دو جنبه تلاش می کنند و امیدواریم با همکاری وزارت آموزش و پرورش ، افزایش بودجه ها و دادن اختیارات بیشتر در استفاده از نوآوری معلمان دراین مسیر موفق باشیم، به گونه ای همه با افتخار فرزند خود را به گزینش شغل معلمی توصیه کنند.

رییس مجلس در پاسخ به خبرنگاری که پرسید یکی از راههای عملی شدن مطالبات معلمان اجرای دقیق قانون برنامه چهارم است و با توجه به اینکه دو سال است مجلس گزارش پیشرفت برنامه را دریافت نکرده آیا مجلس هشتم بنا دارد که بر دریافت این گزارش پافشاری کند ؟ اظهار داشت: این وظیفه ای است که در قانون بر عهده دولت گذاشته شده است، ما سال گذشته از رئیس جمهور برای ارائه گزارش دعوت کردیم و گزارشی ارائه شد ، درمجلس آینده نیز باید نظارت مجلس را جدی تر بگیریم .

رئیس مجلس همچنین یکی از راههای ائتلای شان معلمان را احترام شاگردان به معلمان خود خواند و تصریح کرد: حضور امروز ما در منزل استاد شاه مرادی می تواند جلوه ای از احترام دانش آموز به معلم باشد.

وی افزود: همانطور که ملاحظه کردید دانش آموزان 47 سال پیش استاد شاه مرادی همه منشا خدمت در کشور بوده اند ، با این حال به خدمت معلم خود می رسند و مانند 47 سال پیش زانوی ادب به زمین می زنند و احترام می کنند و دل معلمشان را شاد می نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد : این اقدام در همه کشور انجام شود تا معلمان فکر نکنند فراموش شده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet