خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/02 11:57:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم تاکید کرد:

نظارت بر معاونین ریاست جمهوری راهکار قانونی دارد

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند از معاونین رئیس جمهور سوال کرده یا آنها را استیضاح کند، گفت: با این وجود این معنای سلب حق نظارت مجلس نیست و راهکار قانونی برای نظارت بر این معاونت‌ها وجود دارد.

"غلامرضا مصباحی مقدم "نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با  تاکید بر نقش نظارتی مجلس اظهار داشت: نظارت مجلس بر جریان امور عام است و منحصر به وزرا و وزارتخانه ها نیست.

وی با بیان اینکه این نظارت همه امور کشور ازجمله حوزه وظایف معاونین رئیس جمهور را شامل می شود خاطرنشان ساخت: اما نکته مهمی که وجود دارد این است که مجلس نمی تواند از معاونین رئیس جمهور سوال کند یا آنها را استیضاح کند ولی این به معنای سلب حق نظارت مجلس نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهکار قانونی برای نظارت بر معاونین رئیس جمهور جود دارد.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی با یادآور شدن اینکه سؤال و استیضاح منحصر به رئیس‌جمهور و وزرا است از این رو برای سؤال و استیضاح رؤسای سازمان‌های تابعه ریاست‌جمهوری یا وزارتخانه‌ها، منع قانون اساسی وجود دارد، در عین حال خاطرنشان ساخت: می‌توان با استفاده از ساز و کارهای پیش‌بینی شده در قانون اساسی، امکان پاسخگویی معاونان رئیس‌جمهور و رؤسای سازمان‌های تابعه ریاست‌جمهوری را به مجلس - البته به نحو غیرمستقیم - فراهم ساخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet