هدر موبایل
1389/06/02 12:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت:

نظام سلامت باید به بیماری‌های بومی توجه داشته باشد

**دکتر مره‌صدق جراح عمومی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اختلاف درآمد پزشکان عمومی و متخصص و پزشکان بخش خصوصی و دولتی و محدودیت‌هایی که در استخدام پزشکان در بیمارستان‌های دولتی وجود دارد را از عمده مشکلات فراروی جامعه پزشکی کشور بیان کرد.

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با ایسنا، هم‌چنین عدم توجه به آموزش پزشکی و پزشکی جامع‌نگر، عدم تقدم پیشگیری به درمان و کم‌ توجهی به افزایش مهارت‌های بالینی و متاسفانه وابسته شدن پزشکان در خیلی از زمینه‌ها به پاراکلینیک را از دیگر مشکلات بیان و اظهار کرد: نظام سلامت باید بیشتر به بیماری‌های بومی کشور توجه داشته باشد ضمن این‌که گروه‌های پرخطر و درمعرض خطر نظیر نوزادان، کودکان، مادران در سنین باروری، زنان باردار و سالخوردگان نیز فراموش نشود.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: پزشکان باید به نحوی تربیت شوند که آمادگی لازم جهت پذیرفتن وظیفه یک پزشک در سیستم ارجاع و پزشک خانواده را به دست آورند و بتوانند در این سیستم به نحو مناسب فعالیت انجام دهند.

مره‌صدق با اشاره به اختلاف درآمد پزشکان عمومی و متخصص، آن را یکی دیگر از مشکلات جامعه پزشکی برشمرد و اظهار کرد: این امر علاوه بر این‌که باعث علاقه زیاد پزشکان برای ورود به دوره‌های تخصصی می‌شود، متاسفانه باعث کم‌توجهی به پزشکان عمومی هم شده است.

عضو کمیسیون بهداشت افزود: با وجود تاکیدی که درباره طب فوق‌ تخصصی می‌شود، فاصله میان پزشکان متخصص و فوق تخصص هم‌چنان در حال افزایش است، و این موضوع باعث ترغیب افراد برای ورود به دوره‌های فوق‌ تخصصی شده است، اما از نظر علمی ثابت شده که افزایش بیش از نیاز پزشکان متخصص و فوق تخصص باعث افزایش هزینه‌های درمانی می‌شود بدون این‌که سطح بهداشت افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet