خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1389/06/02 13:09:00
سرویس صحن
جلالی: بهتر بود دولت برای کاهش ساعات کار لایحه می‌داد

طرح کاهش ساعات کار ماه رمضان به قصد آسایش مردم ارائه شد

**نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید سعید فطر تصریح کرد: این طرح با امضای نمایندگان از جناح های مختلف آماده شده و یک طرح کاملاً غیرسیاسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" در موافقت با دوفوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید سعید فطر گفت: این طرح به قصد آسایش مردم در ماه مبارک رمضان ارائه شده و نباید در برخورد با آن بنا بر لجبازی باشد.

وی با اشاره به سخنان "احمد توکلی" در مخالفت با دوفوریت این طرح یادآور شد: درست است که کار دولت تاکنون به لحاظ قانونی کار غلطی بود ولی به لحاظ نفس کار، کار درستی است و مدتی است که دولت پیش قدم اجرای این کار شده است البته بهتر بود لایحه می داد تا در مجلس بررسی و سپس اجرا شود.

جلالی در ادامه افزود: بهتر است به جای لجبازی و طرح این بحث که رای به دوفوریت این طرح به حیثیت مجلس لطمه می زند به فکر مردم باشیم و این کار را قانونی کنیم چرا که حیثیت همه ما حیثیت نظام است و در وحدت نباید به دنبال حیثیت قوا به صورت جداگانه باشیم.

نماینده مردم شاهرود با اشاره به اینکه این طرح به لحاظ کارشناسی طرح خوبی است افزود: دوفوریت این طرح یعنی اینکه نمایندگان تا یکشنبه هفته بعد فرصت دارند پیشنهادهای خودشان را ارائه دهند و از این جهت نظر مخالف محترم آقای دکتر توکلی مبنی بر غیرکارشناسی بودن و ایراد داشتن این طرح مورد پذیرش نیست چرا که ممکن است در روزهای آینده دوستان نظرات خود را ابراز کنند و این طرح اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه اصل ایده این طرح، ایده خوبی است، گفت: افزایش تعطیلات عید فطر از یک روز به سه روز باعث ایجاد فرصتی برای مردم برای چشیدن طعم ماه رمضان و صله ارحام است.

جلالی با وارد دانستن برخی ایرادات دکتر توکلی گفت: ایراداتی که آقای توکلی در مورد تبعیض بین کارمندان و کارگران در کاهش ساعات کار در ماه رمضان عنوان کردند ایراد واردی است و باید این تبعیض رفع شود اما رای دادن ما به معنای تایید این تبعیض نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet