هدر موبایل
1389/06/02 12:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

رئیس‌جمهور در اصلاح ساختارهای زیربنایی شجاعت بسیار خوبی دارد

**نماینده مردم تهران در مجلس عملکرد دولت نهم و دهم را مثبت ارزیابی و تاکید کرد رئیس جمهور در اصلاح ساختارهای زیربنایی شجاعت بسیار خوبی دارد.

بیژن نوباوه وطن روز سه شنبه همزمان با آغاز هفته دولت در گفت‌وگو با ایرنا گفت: دولت نهم فعالیت بسیار گسترده و زیربنایی را در کشور آغاز کرد که در دولت‌های گذشته به آنها کمتر پرداخته شده بود.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مقایسه عملکرد دولت دهم با دولت‌های قبل، افزود: بزرگترین عزم دولت اصلاح ساختار اقتصادی است که در این زمینه با بحث مهم هدفمند کردن یارانه ها که متاسفانه از ابتدای انقلاب مغفول مانده بود با شجاعت تمام در حال پیگیری این بحث است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در عین حالی که همگان اذعان داشتند که این کار یک کار بسیار سخت برای دولت است و آن را به خودزنی تعبیر می کردند اما دولت این شجاعت را به خرج داد.

نوباوه در ادامه با تاکید بر اینکه پیروزی دولت در زمینه سیاست خارجی بسیار چشمگیر بوده است ، تصریح کرد: دولت در زمینه احقاق حق ملت ایران در مجامع بین المللی بسیار خوب عمل کرده و نقطه عطف این موفقیت به ثمر رساندن بحث انرژی هسته ای در کشور است.

وی با اشاره به بهره برداری از نیروگاه بوشهر در آینده ای نزدیک خاطرنشان کرد: کلید اولین نیروگاه هسته ای خاورمیانه را به زودی خواهیم زد و ملت ایران با غرور و سرافرازی این حرکت را به سرانجام خواهند رساند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: همگان می دانند که مساعی دولت نهم و دهم بود که پس از توقف نزدیک به دو و نیم ساله در دولت خاتمی این مساله در دولت احمدی نژاد اجرایی و عملیاتی شد و ما از تهدیدها نترسیدیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: علی رغم همه فشارهایی که کشورهای خارجی به ما وارد کردند از جمله تهدید نظامی و تحریم های اقتصادی ، دولت موفق شد این کار را به نتیجه برساند و این اقدام در عرصه سیاست خارجی یک وجهه بسیار چشم گیری برای نظام اسلامی به دنبال داشت.

 

**مشکلات فرهنگی از زمان هاشمی آغاز شد و در دولت اصلاحات به اوج رسید

نوباوه همچنین با یادآوری عملکرد دولت در زمینه مسائل داخلی تصریح کرد: مسائل فرهنگی دولت به نسبت مسائل اقتصادی و سیاست خارجی دارای ضعف است و البته این مشکلات و مسائل فرهنگی جامعه به 2 دولت گذشته باز می گردد به گونه ای که مشکلات فرهنگی از زمان هاشمی به شکل لجام گسیخته ای آغاز شد و در دولت اصلاحات، به اوج خود رسید.

این کارشناس مسایل فرهنگی و رسانه‌ای خاطرنشان کرد: نبود برنامه های خوب و مدون فرهنگی منجر به دامن زدن اوضاع نه چندان خوشایند فرهنگی در دولت احمدی نژاد شد لذا دولت کنونی باید در این زمینه مساعی بیشتری به خرج دهد و مهم ترین ضعفی که در این دولت می بینم همین بحث است که امیدوارم در این زمینه با همکاری همه نهادها ، از جمله مجلس و قوه قضائیه بتوانیم به نتیجه بهتری برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet