خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/02 12:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

محرومیت زدایی و ارتقاء جایگاه ایران در عرصه بین المللی از جمله آثار عملکرد دولت است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: محرومیت زدایی و اتقاء جایگاه ایران در عرصه بین المللی از جمله آثار عملکرد مثبت دولت احمدی نژاد است.

فاطمه آلیا روز سه‌شنبه و همزمان با نخستین روز هفته دولت در گفت‌وگو با ایرنا افزود: دولت کنونی اقدامات خوبی را در خصوص تحقق افق 20 ساله کشور در مقایسه با دولت‌های گذشته انجام داده است.

وی گفت: رویکرد دولت در جهت محرومیت‌زدایی، تشکیل کابینه 70 میلیونی، انجام سفرهای استانی، تحول اقتصادی و ارتقای جایگاه عزتمند منطقه‌ای و بین‌المللی قابل تقدیر است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت در دولت‌های نهم و دهم معدل استفاده از وزیران متخصص و مجرب سیر صعودی داشته است.

نماینده مردم تهران همچنین در مورد عملکرد دولت در بعد سیاست خارجی خاطرنشان کرد با تدابیری که دولت‌های نهم و دهم و با تبعیت کامل از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب داشته‌اند، قدم‌های بسیار موثری در جهت ارتقای جایگاه بین‌المللی ایران صورت گرفته است.

آلیا ادامه داد خنثی‌سازی کارشکنی‌ها و بهانه‌جویی‌های دشمنان انقلاب، دستیابی به فناوری صلح‌‌آمیز هسته‌ای و حضور تاثیرگذار رییس‌جمهور در اجلاس‌های بین‌المللی، ارایه پیشنهادات راهگشا در جهت استقرار صلح عدالت‌محور، حمایت از مستضعفان، انقلاب و مردم فلسطین، رهایی قدس شریف، مقابله با تروریسم، ارایه پیشنهاداتی از قبیل خلع سلاح عمومی و وادار کردن مجامع بین‌المللی به فشار علیه رژیم صهیونیستی که دارای صدها کلاهک هسته‌ای است بسیار ستودنی است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاداتی مانند ایجاد تغییر در ساختار سازمان ملل متحد، اعتراض به مدیریت ناعادلانه جهانی از پیشنهادات برجسته و تاریخی ملت ایران و رهبری انقلاب بوده که توسط رییس‌جمهور محترم، با ایمان و در سایه اعتماد به نفس و شجاعت، جایگاه خاصی را در مجامع بین‌المللی پیدا کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه خاطرنشان کرد تحولاتی که در مناسبات بین‌المللی به ویژه ایجاد ارتباطات قوی با کشورهای آمریکای لاتین، کشورهای آفریقایی، کشورهای جایگزین آمریکا و متحدانش و برخی از کشورهای اروپایی در جهت خنثی‌سازی اثرات تحریم صورت گرفته، قابل تقدیر است.

آلیا همچنین نمره 18 را به دولت داد و گفت: به دلیل سعه صدر بیش از اندازه دولت در با برخورد با برخی از مخالفین دولت، دو نمره را کسر کرده‌ام که البته این اقدام دولت با هدف استفاده از نظرات همگانی است اما فرایند نشان داده که بعضی از مخالفین با سوء استفاده از همین جایگاه‌ها و قدرناشناسی، چوب لای چرخ دولت می‌گذارند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet