خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/02 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد:

تا رویکردها اصلاح نشود در پایین‌ دست هرکاری بکنید، بی‌فایده است

**نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید پزشکان باتقوا تربیت کنیم، گفت: نگاه پزشکان باتقوا نگاه کسب درآمد یا گذران زندگی نیست، یک پزشک باتقوا می‌داند که رزاق و روزی‌رسان خداست، بزرگترین مشکل ما این است که برخی پزشکان این‌گونه فکر نمی‌کنند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک روز پزشک به جامعه پزشکی کشور تاکید کرد: هدف از پزشکی بازگرداندن سلامت به مردم است، خود این موضوع تکلیف ما پزشکان را روشن می‌کند، چراکه شافی خداست و پزشک اسباب و علل برقراری سنت الهی و به عبارت دیگر دست خدا برای انسان‌هاست.

وی ادامه داد: خداست که بیماری می‌دهد و خداست که شفا می‌دهد، منتهی چون خداوند تعالی تمام کارهای عالم را از طریق اسباب و عللش انجام می‌دهد پزشک می‌شود رابط و واسطه که این موضوع در آیات و احادیث هم ذکر شده است.

عضو کمیسیون بهداشت هم‌چنین خاطرنشان کرد: اگر علم پزشکی را علم مقدسی می‌دانیم و معصومین ماهیت علم را در دو علم دین و پزشکی می‌دانند به این معناست که پزشکی یک شغل و یک حرفه نیست، یک امر مقدس است که آدم مقدس می‌طلبد، بزرگترین مساله در موضوعی که فرارو داریم تقوا و مقدس بودن است، اگر جامعه پزشکی با تقوا تربیت شود چون باتقواست سعی می‌کند حرفه‌ی خود را در بهترین نحو آموزش ببیند و تلاش می‌کند که کارش را درست انجام دهد تا به علت بی‌سوادی و کم‌کاری ضامن مردم نشود و حق‌الناس بر گردنش نماند.

قاضی‌زاده ادامه داد: اگر تقوا باشد نگاه استاد به تربیت شاگرد، تربیت نسلی برای آینده است، لذا این استاد تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد، مدیریت این سیستم و تامین کننده منابع مالی تمام تلاش خود را می‌کنند.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت اظهار کرد: اگر یک جامعه پزشکی متعالی و با تقوا داشته باشیم این جامعه متعالی رعایت حال مردم را می‌کنند، یعنی اصلا نگاهشان به پزشکی نگاه کسب درآمد یا گذران زندگی نمی‌شود و می‌دانند که روزی‌رسان خداست لذا چشم‌شان را به دست مردم نمی‌دوزند؛ چراکه خداوند تبارک و تعالی هم ضمانت کرده که اگر برای من زندگی کنید جبران می‌کنم، تمام حرف من این است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه خاطرنشان کرد: اما متاسفانه بزرگترین مشکل این است که برخی پزشکان ما این‌گونه فکر می‌کنند، بنابراین باید کاری کنیم که رویکرد در عالم اداره کشور، عالم سیاست‌گذاری، عالم اجرا و عالم تربیت نیروی انسانی اصلاح شود، چراکه تا این رویکردها اصلاح نشود در پایین‌ دست هرکاری بکنید بی‌فایده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet