حلول ماه ربیع الاول
1389/06/02 14:20:07
سرویس اقتصادی
سوال علی اکبراولیاء از وزیر بازرگانی:

سیستم بازرگانی از واردات حمایت می‌کند

**نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس با اشاره به اینکه از وزیر بازرگانی سوال دارد، اظهار داشت: به نظر می‌رسد سیستم بازرگانی و گمرک کشور بیشتر از وادرات حمایت می‌کند تا از تولیدهای داخلی.

"علی اکبر اولیاء" عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزیر بازرگانی در کمیسیون اقتصادی حضور پیدا خواهد کرد، گفت: پیش از این گزارش‌ها و برنامه‌هایی از سوی وزرات بازرگانی جهت کاسته شدن واردات ارائه شده است، با این وجود همچنان با مشکلات قبلی دست به گریبان هستیم.

وی ادامه داد: با وجود برنامه های وزارت بازرگانی لازم است این موضوع جدی تر دنبال شود.

نماینده مردم یزد و صدوق با اشاره به آمار موجود در زمینه واردات، گفت: آمارهای موجود نشان از حمایت از واردات و کالاهای خارجی و زمین‌گیر شدن تولیدهای داخلی است.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با کارگزارن نیز به مدیریت واردات تاکید کردند، گفت: برای رسیدن به اهداف مقام معظم رهبری و کاستن از واردات بی‌رویه لازم است به طور جدی این موضوع پیگیری شود.

وی با بیان اینکه برای رفع وادات بی رویه لازم است جلسه های بیشتری به این موضوع اختصاص یابد، افزود: فردا سه ‌شنبه 2 شهریورماه از مهدی غضنفری وزیر بازرگانی در این باره سوال خواهم کرد و امیدوارم وزارتخانه برنامه جدی‌تری برای حمایت از تولیدهای داخلی داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet