خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/06/02 15:06:00
سرویس سیاسی

ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد برای نشست دمشق دعوت نشده است

**ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد، هیچ‌گونه دعوتی برای شرکت در نشست دمشق در مورد تشکیل دولت جدید در عراق دریافت نکرده است.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اصوات العراق، "آزاد چالاک" عضو کمیته گقتگوی ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد، حزبش هیچ گونه دعوتی برای شرکت در نشست دمشق دریافت نکرده است.

بر اساس این گزارش، چالاک از احزاب پارلمان عراق خواست تا اختلافاتشان را در داخل عراق حل کنند و با هرگونه دخالت خارجی مخالفت کنند.

چالاک اظهار داشت: ائتلاف کردستان عراق هیچ دعوتنامه رسمی برای شرکت در نشستی که رسانه ها اعلام کرده که برای بررسی بحران تشکیل دولت جدید عراق در دمشق با حضور کشورهای روسیه و ترکیه برگزار می شود، دریافت نکرده است.

وی همچنین گفت: بحران تشکیل دولت جدید در عراق با دخالت کشورهای دیگر حل نخواهد شد و تنها راه حل آن توافق احزاب در مورد تقسیم قدرت است.

ائتلاف کردستان عراق در انتخابات پارلمانی که در اسفندماه گذشته برگزار شد 40 کرسی از کرسی های پارلمان را به خود اختصاص داد.

با وجود گذشت نزدیک به شش ماه از انتخابات پارلمانی عراق به دلیل اختلاف احزاب پیروز انتخابات دولت جدید تا کنون تشکیل نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet